Кримський суд заборонив діяльність Меджлісу

Консультує адвокат Тарас Бачинський

26 квітня 2016 року Верховний Суд Республіки Крим визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонив його діяльність на території Російської Федерації.

     1081  

Таке рішення ухвалила колегія суддів під головуванням Наталії Терентьєвої за позовом прокурора Криму Наталії Поклонської. Про це сьогодні повідомили на офіційному сайті Меджлісу кримськотатарського народу.

«Позов прокурора Республіки Крим до невизначеного кола осіб задовольнити. Визнати об’єднання, іменоване Меджліс кримських татар, екстремістською організацією і заборонити його діяльність», – зачитала суддя Наталія Терентьєва.

За її словами, рішення може бути оскаржене протягом місяця.

Про те, що це буде зроблено, пообіцяв присутнім перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял: «Члени Меджлісу подаватимуть апеляцію і шукатимуть всіх можливих шляхів для європейського суду».

Голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля прокоментував таке рішення суду на своїй сторінці у Фейсбук коротко: «Шоу завершилось, дама задоволена!»

До цього 18 квітня Мін’юст Росії вніс Меджліс кримськотатарського народу в перелік громадських і релігійних об’єднань, діяльність яких у цій країні зупинена «у зв’язку із здійсненням ними екстремістської діяльності». Цей крок засудили Україна, низка міжнародних організацій та правозахисників.

Довідка

Меджлі́с кримськотата́рського наро́ду (крим. Qırımtatar Milliy Meclisi) — представницький орган кримських татар, подібний до парламенту. Згідно із статутом, метою меджлісу є подолання наслідків геноциду, вчиненого проти кримських татар московською владою, відновлення прав і національно-культурне самовизначення. Розташований у Сімферополі.

Після анексії Криму Росією проти Меджлісу і кримських татар чиняться репресії. Так, самопроголошена «прокурор» Республіки Крим призупинила діяльність Меджлісу кримськотатарського народу за незалежну проукраїнську політику, а також заборонила в’їзд до Криму Голові Меджлісу Рефатові Чубарову. (З Вікіпедії)