Український проект бореться за звання «Найкращої соціальної ініціативи в мережі» конкурсу The Bobs

     797  

Європа від туристичних фірм виглядає глянцевою та прикрашеною, адже туристам показують так званий виставковий варіант, найбільш «розкручені» пам’ятки. Це, своєю чергою, не дає змоги скласти повне уявлення про країну та її громадян. Кореспондент «Газети», відомий львівський мандрівник, журналіст і фотограф Ігор Маркін вирушив у подорож навколо Європи автостопом. Його кінцева мета – Португалія, однак їхатиме він до неї не навпростець, а мандруючи через Північну Європу, зокрема Скандинавію. Таких маршрутів не пропонує жодна туристична фірма, натомість у репортажах Ігоря наші читачі зможуть побачити справжнє життя багатьох країн Європи – Східної, Північної, Центральної, європейського Півдня.
Ще один важливий момент: подорож автостопом – річ доволі непрогнозована, тож не факт, що кінцевою точкою подорожі Ігоря стане саме Португалія.
Сьогодні пропонуємо вашій увазі першу добірку подорожніх заміток Ігоря Маркіна з трьох країн Балтії та трьох столичних міст – Вільнюса, Риги й Талліна.

Український проект «Без броні», покликаний допомогти ветеранам АТО адаптуватися до цивільного життя після повернення з фронту, бере участь у конкурсі The Bobs у номінації «Найкраща соціальна ініціатива в мережі».

Про це йдеться на facebook-сторінці Без Броні: спільна база допомоги ветеранам АТО.

«Проголосуйте за нас як за Найкращу соціальну ініціативу в мережі на сайті https://thebobs.com/ukrainian/. Ми нічого не маємо проти інших країн-номінантів, але якщо вже в номінацію Найкраща соціальна ініціатива в мережі вийшла Україна із нашим проектом, то треба підтримати Україну! Безвідносно до того, що ми (bezbroni.net) кльові і варті визнання)», – зазначають активісти.

У номінації «Найкраща соціальна ініціатива» «Без броні» – єдиний проект від України. Сайт bezbroni.net об’єднує близько 450 безкоштовних ініціатив для атошників по всій Україні: юридична, психологічна, соціальна допомога. Активісти створили інтерактивну онлайн-мапу, на якій позначено центри з надання юридичної, психологічної та медичної допомоги бійцям. Мапа дозволяє швидко знайти найближчу організацію, яка підтримує фронтовиків, у будь-якому регіоні України. Окрім того, волонтери проводять медійну кампанію, щоб зруйнувати поширений серед воїнів стереотип «до психолога йдуть лише слабаки». Для цього розміщують зовнішню соціальну рекламу і показують по телебаченню ролики за участі реальних бійців. Проект здійснює громадська організація STUDENA.

The Bobs – це відомий міжнародний конкурс для блогерів, активістів та журналістів, які своєю діяльністю виступають за вільне висловлювання думок і захист прав людини в інтернеті. Deutsche Welle організовує The Bobs, починаючи з 2004 року. The Bobs – міжнародний конкурс, на якому нагороджують креативні та сміливі веб-проекти поза мовними й культурними бар’єрами. Конкурсні мови The Bobs – арабська, бенгальська, китайська, німецька, англійська, французька, гінді, індонезійська, перська, португальська, російська, іспанська, турецька та українська.

Незалежне міжнародне журі обирає переможців у чотирьох міжнародних номінаціях конкурсу: «Найкраща соціальна ініціатива», «Найкраща інновація», «Культура і мистецтво», а також «Громадянська журналістика в мережі». Окрім того, інтернет-користувачі шляхом відкритого онлайн-голосування вирішують, які проекти здобудуть призи публіки в усіх 18 номінаціях конкурсу.

Серед переможців The Bobs минулих років: Йоані Санчез (Куба), Ліна Бен Мені (Туніс),Ushahidi (Кенія), Sunlight Foundation (США), Лі Ченгпенг (Китай), Алаа Абдель Фаттах (Єгипет).

До членів журі The Bobs у різні роки належали: Ай Вейвей, Мустафа Найєм, Майкл Анті, Ісаак Мао, Рустем Адагамов, Ерик Герсман, Розана Германн, Лоїк ле Мер, Музі Мей, Аммар Абдулгамід, Буді Путра, Шахідул Алам та Ендрю Барон.

Окрім 18 номінацій конкурсу The Bobs, Deutsche Welle з 2015 року вручає спеціальний приз «За свободу слова». Цей приз отримує людина або ініціатива, яка особливим чином виступає в інтернеті за захист права людей на вільне висловлювання думок.