У Львові припинили діяльність злочинної групи, до складу якої входили мешканці «ЛНР» (ФОТО)

     1930  

На території Західного регіону країни діяла розгалужена мережа представництв із надання послуг оцінки нерухомого майна без виїзду фахівця за місцем його розташування.

Як повідомили у Головному управлінні Національної поліції у Львівській області, експерт-оцінювач, від імені якого видавали висновки, мешкає та працює експертом на тимчасово окупованій території Луганської області.

Вартість незаконних послуг коливалась від 300 до 500 доларів США. Щомісячний прибуток становив понад 1 мільйон гривень, частину з яких отримував мешканець псевдореспубліки – так званої «ЛНР».

Працівники Управління захисту економіки (УЗЕ) Національної поліції встановили, що організатором злочинної діяльності та засновником товариства є 33-річний киянин. Від імені товариства існувала розгалужена мережа представництв. Офіси розташовувались на території Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, а також у Києві.

З метою залучення широкого кола «клієнтів» на сайтах було розміщено рекламні оголошення щодо проведення швидкої процедури визначення вартості об’єктів нерухомості та складання відповідних звітів про оцінку майна.

Представництва надавали експертну оцінку майна, в тому числі без виїзду фахівця на місце, але за певну грошову винагороду занижували її ринкову вартість.

З працівниками офісів проводили спеціальні інструктажі, на яких зазначали, що сума грошової винагороди за послуги має становити 40% суми занижених платежів до бюджету у вигляді податків, тобто 300-500 доларів США за один об’єкт.

фото: ГУ Національної поліції у Львівській області

фото: ГУ Національної поліції у Львівській області

Уже встановлено 4 особи та два товариства, причетні до злочинної діяльності. Зокрема, 33-річний організатор, 45-річна мешканка м. Львова, яка координувала роботу офісів західних регіонів, 29-річна львів’янка – координувала роботу представництва у Львові, а також 50-річний мешканець так званої «ЛНР», від імені якого і здійснювали експертну оцінку.

При використанні схеми заниження вартості майна та одержання від клієнтів коштів як неправомірну вигоду звіти про оцінку майна оформлювали від імені товариства та підписували від імені його оцінювача.

Водночас експерт тривалий час перебуває на тимчасово окупованій території у Луганській області та входить до «Асоціації незалежних оцінщиків» псевдореспубліки.

фото: ГУ Національної поліції у Львівській області

фото: ГУ Національної поліції у Львівській області

45-річна мешканка м. Львова передавала отримані гроші від незаконної діяльності особисто організатору. Частину прибутку чоловік залишав собі, а частину передавав експерту з «ЛНР». Ці гроші не вносили на рахунки або до каси товариства. Також оперативники УЗЕ встановили, що «винагороду» передавали організатору готівкою або на картковий рахунок, відкритий на ім’я іншої особи.

На підставі матеріалів Управління захисту економіки слідчим управлінням ГУНП у Львівській області відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368-4 (Підкуп особи, яка надає публічні послуги) Кримінального кодексу України.

Щомісячна сума хабарів, яку зловмисники отримували з офісів та передавали організатору, становить понад мільйон гривень. Однак за 2015 рік одне товариство задекларувало 477 тисяч гривень, а друге валовий дохід не декларувало взагалі.

На підставі ухвали суду працівники УЗЕ та слідства провели низку обшуків. Під час цих обшуків було вилучено 25 печаток і штампів суб’єктів господарювання, платіжні картки, на які регіональні представники переказували гроші, одержані як неправомірну вигоду, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, підготовлені звіти про експертну оцінку майна. Крім того, вилучено 20 тисяч гривень, отриманих як «подяку» за заниження ринкової вартості об’єктів нерухомості.

фото: ГУ Національної поліції у Львівській області

фото: ГУ Національної поліції у Львівській області

Тривають заходи зі встановлення кола осіб, які також можуть бути причетні до скоєння цього кримінального правопорушення.

фото: ГУ Національної поліції у Львівській області

фото: ГУ Національної поліції у Львівській області

За таке правопорушення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4-х до 8-ми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.