Як порозумітися з нігтями після зими

     2397  

Уляна Вербицька

Зі всіх ритуалів догляду за собою я найбільше люблю доглядати за обличчям – тоніки, маски, креми, скраби, пілінги – цього добра в мене достатньо, і чи не щодня втішаю личко новим засобом.

А ось те, що найбільше обділене увагою, – це нігті. Мій догляд за нігтями зводиться до легкого манікюру щотижня – обрізання або відсування кутикули, інколи зволоження олійками чи маслами та фарбування декоративними лаками. Зізнаюся, що досі такої уваги моїм нігтям повністю вистачало. Але так було до цієї весни. Зміна пори року позначилася на них не найкраще: вони почали ламатися, розшаровуватися, і взагалі не знаю, чого «вони від мене хочуть». Останні кілька днів намагаюся «порозумітися» з нігтями, отож прочитала чимало порад, як їх оздоровити та запобігти ламкості. Сьогодні готова поділитися своїми знахідками.

фото: k1.ua

фото: k1.ua

Здавна відомо, що за виглядом нігтів можна визначити стан чи не всього організму. Наприклад, якщо на нігтях з’являються білі плями, це може свідчити про інфекційні чи грибкові захворювання, нервові порушення, брак вітамінів. Поява нерівностей на нігтевій пластині також свідчить про збої в організмі або про те, що ви сильно травмуєте поверхню нігтя під час манікюру. Так само і розшаровування та ламкість нігтів – сигнал, що організму чогось бракує. Насамперед вітамінів: кальцію, заліза, вітаміну А, йоду. Щоб поповнити їх уміст в організмі, треба налягати на капусту, сир, огірки, їсти більше яблук, печінки, яєць, моркву, морську капусту тощо.

фото: izkis.ru

Стан нігтів примусив мене також задуматися про мій спосіб життя. Очевидно, що стреси, поганий сон, ненормований режим харчування не піде на користь не тільки нігтям, а й усьому організму. Крім того, причини ламкості та розшаровування нігтів варто шукати не лише всередині організму. Зовнішній чинник відіграє велику роль. Якщо прати вручну без рукавиць, відчищати духовку, використовуючи агресивні хімікати, нігті «подякують» за таку турботу ламкістю та нездоровим виглядом. Тож тепер я сплю довше, запаслася гумовими господарськими рукавичками і сподіваюся, що нігті це оцінять.

Існують ще кілька правил, як зберегти нігті у гарному стані. Наприклад, змінити металеву пилочку на скляну чи картонну. Краще обирати пилочки з більшою абразивністю: так вони менше травмуватимуть ніготь.

фото: onter.org

фото: onter.org

Абразивність пилочок для нігтів вимірюється в гриті. Зазвичай кількість гритів виробник вказує або на самому інструментів або ж на упакуванні. Що більший показник, то дрібніше напилення і, відповідно, тим м’якшим є саме полотно. Для нарощених нігтів краще брати пилочки абразивністю 100/180 грит. Натуральним підійде інструмент 180/240 одиниць. Шліфувати нігті краще пилочками абразивністю від 240 до 500 грит.

фото: jazzsalon.com.ua

фото: jazzsalon.com.ua

  • Засоби для зняття лаку варто обирати менш агресивні – без ацетону та інших шкідливих речовин.
  • Перед нанесення кольорового лаку скористайтеся основою під лак. Це вбереже нігті від пожовтіння.
  • І декоративний лак на нігтях варто носити не довше ніж 4 дні.

А щоб потішити нігті та руки, хоча б раз-два на тиждень можна робити лікувальні ванночки. Рецепти дуже прості.

Підігрійте воду і вкиньте туди трішки соди, можна також додати кілька крапель йоду. Купайте нігті в рідині до 15 хвилин. Потім руки вимийте, насухо витріть і зволожте живильним кремом.

Hands relaxing

Також можна приготувати ванночку з морською сіллю. Такі купання взагалі радять робити курсом, щодня впродовж 10 днів, з перервою на місяць. А до будь-якої ванночки завжди корисно додати кілька крапель рослинної олії, моя улюблена – жожоба, нею можна користуватись і для зволоження кутикули. І після зняття лаку, перед наступним нанесенням, дайте нігтям відпочити хоча б день.

Поради для вас і для себе збирала я, Уляна Вербицька. Буду рада бачити вас у блозі uliala.blogspot.com