Мирославі Гонгадзе передали нагороду Героя України Георгія Гонгадзе

     1053  

Президент Петро Порошенко передав вдові загиблого журналіста Георгія Гонгадзе Мирославі нагороду Героя України.

 

Про це повідомляють на офіційному сайті глави держави.
«Майже через 16 років після трагічної загибелі Ґії маю високу честь і велику відповідальність передати Вам і вашій родині вищу державну нагороду, яка по праву належить Георгію Гонгадзе», – сказав глава держави під час передачі нагороди дружині загиблого журналіста Мирославі Гонгадзе.

eaa08fd6ef682cced7dd9ff92e646de9_1458570533
Глава держави відзначив величезний внесок Георгія Гонгадзе в розбудову незалежної України, боротьбу за свободу слова та розвиток незалежних ЗМІ.

«Своє життя Георгій віддав за Україну. Він є прикладом того, яким має бути справжній українець», – сказав Петро Порошенко.

Президент також наголосив, що сьогодні звання Героя України у воюючий країні набуло своєї справжньої цінності і протягом двох останніх років всього кілька десятків українців удостоєні честі носити його.

Своєю чергу Мирослава Гонгадзе наголосила: «Ґія завжди був готовий віддати життя за Україну. І, якщо б він сьогодні був живим, він був би там – на східних кордонах. Якщо б він був живий, він би пишався цією нагородою».

Президент подякував Мирославі Гонгадзе, за те, що вона не пориває зв’язки з Батьківщиною і, фактично, працює послом доброї волі, шляхом народної дипломатії зміцнюючи стратегічне партнерство між Україною та США, особливо важливе для протидії російській агресії.

Додамо також, що завтра, 22 березня, відбудеться поховання журналіста Георгія Гонгадзе, вбитого у вересні 2000 року. Про це заявила адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко, передає ВВС.

Георгія Гонгадзе поховають у Києві на Подолі, на території церкви Миколи Чудотворця Набережного, що належить УГКЦ.

Очікується, що літургія і церемонія прощання відбуватиметься у церкві зранку і до 14 години.