Марія Музичук і Хоу Іфань зустрілися у Львові (ФОТО, ВІДЕО)

     687  

У переддень старту Чемпіонату світу з шахів серед жінок претендентки на першість Марія Музичук і Хоу Іфань оглянули приміщення для гри та відпочинку, а також обрали для себе найбільш комфортні стільці

Сьогодні, 29 лютого, о 18.00 у Палаці Потоцьких Марія Музичук і Хоу Іфань оглянули приміщення, в якому відбуватиметься матч, та кімнати відпочинку для учасниць.

«Це дивовижно, що матч відбувається саме у місті Львові. Я досі намагаюся у це повірити. Насправді, я дуже рідко беру участь в Україні, але хочеться вірити, що з часом ця ситуація зміниться», – зазначила Марія Музичук, чинна чемпіонка світу, претендентка на шахову корону.

«Я вперше у Львові, в Україні. Місто надзвичайно красиве і я рада, що в мене є така можливість брати участь у чемпіонаті. Сподіваюся, що матч буде цікавим для усіх глядачів в Україні і в усьому світі», – додала Хоу Іфань, претендентка на шахову корону.

«Нас усе влаштовує, як місце гри, так і кімнати відпочинку», – зауважила Марія Музичук.

«Місто просто фантастичне, дуже красиве. Я впевнена, що учасникам буде дуже зручно», – зазначила Керл Ярецькі, головний арбітр матчу.

«Для міста велика честь, що ми маємо в гостях Хоу Іфань, яка тричі володіла титулом чемпіонки світу з шахів серед жінок, і нашу Марія Музичук, яка виборола це звання минулого року. Цьогоріч між ними – двобій. Тут, у Львові, ми оберемо світову королеву з шахів – це велика честь для нашого міста. Проанонсую також, що завтра о 13.00 з нагоди такої великої події місто змінить свій прапор і своє лого: Львів, відкритий для шахів – Lviv is open to chess! Усіх із радістю запрошуємо. Також завтра з нагоди відкриття чемпіонату відбудеться погашення марки в Оперному театрі, а вже ввечері відбудеться офіційна церемонія відкриття, куди ми також з радістю усіх запрошуємо. Бажаємо, щоб гра була чесною, усі отримали задоволення від хорошої гри, і щоб цей матч увійшов у історію світових шахів», – відзначив під час брифінгу міський голова Львова Андрій садовий.

Нагадаємо, завтра у Львівському театрі опери та балету вперше за історію незалежності України стартує найвизначніша шахова подія – матч за звання чемпіонки світу з шахів. За золоту шахову корону змагатимуться чинна чемпіонка світу, українка Марія Музичук, і претендентка, китаянка Хоу Іфань.

Перший матч відбудеться 2 березня о 15.00 у Палаці Потоцьких. Перший хід у першому матчі зробить міський голова Львова Андрій Садовий.

Відео: Львівська міська рада