Романтика та вартість буття

     710  

У Львівській національній галереї мистецтв – виставка живопису Tet-a-tet

Однією з характерних особливостей художника Михайла Сидоренка є те, що він дуже прискіпливий до деталей камерного середовища, яке творить разом зі своєю дружиною Наталею. Але водночас у тому камерному середовищі, в його стилі життя, у налаштованості вчитися від усіх, кого зустрічає на життєвому шляху, і криється відповідь на запитання, чому у своєму малярстві він саме такий, а не інший. Ця особливість стала одним із основних акцентів відкриття виставки живопису Михайла Сидоренка Tet-a-tet у Львівській національній галереї мистецтв.

Це дещо несподіваний для львівського малярського середовища художник. І річ навіть не в тому, що, крім навчання у Львівській національній академії мистецтв, він має за плечима також мистецькі студії у Філадельфії, а в його настанові безупинно відкривати для себе світ і нові горизонти та рухатися вперед. Це стало стилем його життя. А з цього стилю, із постійного занурення у зарубіжне сучасне мистецтво та його історію, із спілкування з людьми, а ще з постійної творчої праці та особистого світовідчуття митця виробився і його авторський стиль, і мистецькі уподобання.

«У його мистецтві нема цитування, але є розуміння малярської проблематики тепер і раніше, – характеризує творчість художника мистецтвознавець Роман Яців. – Спонтанність відчуття ним середовища та ситуації у відповідний момент організується у певну систему знаків і кольору, але Михайло Сидоренко не замикається у рамках набутих знань, а навпаки, ці рамки постійно розширює. Поєднання у його роботах світла, кольору та фактури створюють враження унікального «естетичного екстазу», а з іншого боку – спеціальної романтичної програми, в яку, поза всім іншим, завжди входить прагнення дати людям можливість подумати про вічні цінності людського буття».

Уклавши експозицію з близько ста робіт з пленерів в Україні, Італії, Франції та США (йдеться про краєвиди, міський пейзаж та твори в жанрі ню), створених за останніх три роки, Михайло Сидоренко вперше так широко індивідуально презентує своє мистецтво у Львові. Хоча автором персональних виставок тут і за кордоном він був уже неодноразово.