Дмитро Гончар, співзасновник львівської фотостудії: «Людина, якщо хоче розвиватися, зможе досягти свого в будь-якому місті»

     1231  
Київський фотограф сім місяців тому переїхав у Львів, щоб разом з товаришами відкрити тут фотостудію

Вона також може слугувати арт-простором для реалізації творчих ідей.

Дмитро Гончар почав займатися фотографією ще в школі. За його словами, захоплення виникло з подачі однокласника. «Мій однокласник захоплювався фотографією, і мені завжди було дуже цікаво за цим спостерігати. Я взяв у батька стареньку дешеву «мильницю» і теж вирішив спробувати. Фотографував те саме, що й інші початківці: кошенят, квіточки, захід сонця», – згадує хлопець.

Взяв у батька стареньку дешеву «мильницю» і теж вирішив спробувати. Фотографував те саме, що й інші початківці: кошенят, квіточки, захід сонця

Після другого курсу Дмитро покинув навчання в університеті й почав займатися фотографією професійно: фотографував весілля, робив знімки на замовлення та знімав кліпи місцевим виконавцям. Згодом Дмитро працював фотографом у сфері моди. Але про цей період своєї діяльності він говорить з усмішкою: «Я зрозумів, що це трішки не мій жанр. Навіть, я б сказав, зовсім не мій».

Пізніше, познайомившись з Романом Селютіним, співзасновником Art Studio Passage, почав активно займатися стоковою фотографію.

За словами Дмитра, існують спеціальні ресурси, так звані фотобанки, де люди публікують свої знімки, а користувачі, яким вони сподобаються, можуть придбати їх та використовувати у своїх цілях: «Це дуже цікава структура, в якій можна пасивно заробляти гроші. Фото можуть купувати в необмеженій кількості, тому ти завжди маєш якусь копійку. Але для цього потрібна серйозна підготовка. У нас була команда людей: дівчина-організатор, яка готувала тему зйомки, підбирала інтер’єр, референси, моделей, два фотографи, ми з Романом, та ретушер, яка обробляла вже готові фото та публікувала на сайті, – говорить Дмитро.

Для фотостудії хлопці орендували приміщення на території закинутого заводу радіоелектронної медичної апаратури

Переїзд у Львів не був для Дмитра спонтанним рішенням. Вони з Романом довго вивчали ринок і зрозуміли, що у львів’ян є потреба у фотостудії. До того ж їхній спільний друг та третій співзасновник фотостудії Микита Глазирін уже півтора року жив у Львові й також хотів розпочати свою справу.

Для фотостудії хлопці орендували приміщення на території закинутого заводу радіоелектронної медичної апаратури. Воно відповідає всім критеріям фотографів: має великі панорамні вікна, там є колони й дуже гарне освітлення.

3_6

Спочатку вони планували обмежитися лише фотостудією. Але, поспілкувавшись з цільовою аудиторією, вирішили задіяти якомога більше творчих напрямів і зробити артпростір. Наразі в планах у співзасновників: зробити в приміщенні ще репетиційну базу для музикантів та студію звукозапису.

«Ми не хочемо вішати на собі клеймо «фотостудія». Це – місце, артплейс, де можна реалізовувати свої творчі задуми та проводити будь-які заходи. Якщо ти хочеш привести людей, розпалити полум’я і стрибати через нього, будь ласка, головне, щоб не спалити нам стіни. Ми відкриті до всього. І місто відкрите. Це дуже відчувається», – коментує Дмитро.

Незважаючи на те, що в одному з приміщень Art Studio Passage (студія займає два поверхи) ще ведуть ремонтні роботи, в артпросторі постійно проводять різні заходи: вистави для дітей, лекції, семінари, літературні вечори. Львівські фотографи також активно використовують приміщення для реалізації свої проектів.

2_9

Дмитро вважає, що річ у так званому «сарафанному радіо», яке дуже гарно працює у Львові: «Молодим підприємцям не потрібно вкладати багато грошей у рекламу, тому що львів’яни дуже комунікативні, на відміну від киян. Достатньо зробити щось справді вартісне й інформація розійдеться сама».

Відповідаючи на запитання про те, наскільки складно молодим людям розпочати свою справу у Львові, Дмитро акцентує увагу на тому, що немає нічого неможливого: «Людина, якщо хоче чимось займатися, розвиватися, зможе досягти свого в будь-якому місті».

Денис Старостін