П’ять оригінальних виконань Щедрика

     630  

Одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «колядка дзвонів»

Всесвітньо відома обробка «Щедрик» належить до тих, над якими Микола Леонтович працював майже усе життя. Перша її редакція була написана до 1901–1902 рр., друга редакція — в 1906–1908 рр., третя — 1914 р., четверта — 1916 р., і нарешті, п’ята — 1919 р.

Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами, викладав у Музично-драматичній школі (згодом — інституті його імені), працював у музичному відділі Київського обласного комітету та у Всеукраїнському комітеті мистецтв та очолив щойно створений державний оркестр.

Виконання твору принесло великий успіх. Ім’я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки.

Цікаве виконання Щедрика гурту Pentatonix

 Американська акапельна група з’явилася в 2011 році в Арлінгтоні, штат Техас.

Група складається з п’яти учасників: ведучі – вокалісти Скотт Хоінг, Мітч Грассі, Кірсті Мальдонадо, вокал-бас Аві Каплан і бітбоксер Кевін Олушола. Унікальність групи в тому, що учасники співають без інструментального супроводу, вся музика створюється за допомогою голосу.

Іще одне цікаве виконання належить ROCK-H / РОКАШ

 «Rock-H» або «Рокаш»  — український рок-гурт з Мукачева, Закарпаття. Півфіналіст проекту «Свіжа кров» на телеканалі М1, лауреат фестивалю «Червона рута».

Свій стиль характеризують як рок з елементами академічної музики і закарпатського фольклору. Більшість пісень гурту — закарпатським говором, самі музиканти називають його «русинська бесіда». На початку творчих пошуків були також пісні літературною українською, англійською та французькою мовами, але з 2011 року вони не входять до концертного репертуару гурту.

Слово «Рокаш» (угор. rak?s) закарпатською говірою означає «гурт», «купу», «спільноту» і разом з тим має корінь «рок», позначаючи стиль музики колективу.

Незвичну версію у Heavy metal виконали Orion’s Reign

 Гурт заснований у 2001 році у Греції.

Наразі група підготувала один альбом  “Nuclear Winter”.

Іще одну цікаву весію зробили учасники гурту The Piano Guys

 The Piano Guys – це американський музичний гурт, до якого входять Джон Шмідт, Стівен Шарп Нельсон, Тел Стюарт, Пол Андерсон та Ал ван дер Беек

 

 Олег Скрипка та Ле Гранд Оркестр “Щедрик” (мультфільм)