Ми не прощаємося

     369  

Сьогодні вийшов останній друкований примірник «Львівської газети»

Але ми не прощаємося: з нового року «Газета» переходить в режим он-лайн, тож відтепер ви зможете читати нас не раз у тиждень, а щодня, тут, gazeta.lviv.ua.

Перший примірник «Львівської газети» вийшов 16 вересня 2002 року. Це було видання А2 формату, яке виходило 5 разів на тиждень – щодня, крім суботи і неділі. Відтоді видання переживало і злети, і падіння, але завжди займало свою нішу у львівській журналістиці. 2008 року газета зменшилася до А3 формату і перейшла в режим тижневика, змінивши при цьому контент: відмовилася від інформаційних матеріалів і зосередилася на аналітиці. 2010-го запрацював повноцінний сайт, який компенсував брак інформаційних матеріалів у паперовому форматі. Нині ж настав час об’єднати аналітику й інформацію в одній платформі.

Чому ми вирішили відмовитися саме від паперу? Це – вимога доби. У час інформаційних технологій, коли людство спішить усе встигнути, на отримання інформації залишається все менше часу. Велика тема «живе» максимум три дні, на четвертий її витісняє актуальніша, живіша, скандальніша. Світ уже кілька років живе в режимі он-лайн, а інформація застаріває, так і не дочекавшись друку свіжого номера друкованого видання.

Так, є чимало адептів газет. Є своєрідна романтика в тому, щоб зранку за філіжанкою кави розгорнути свіжий примірник, вдихнути запах фарби і повагом гортати шпальту за шпальтою, аж поки око не зачепиться за якийсь дражливий заголовок. Паперові газети дуже пасують власне Львову – настрій нашого міста саме такий: із запахом кави, неквапливий і в багатьох моментах дуже консервативний. Мабуть, саме тому у нашому місті було аж стільки газет. Зараз їх меншає рівно на одну. Ми – незалежне видання, і наше головне завдання – стати конкурентними. І режим онлайн-газети дає для цього в рази більше можливостей.

У новому, 2016 році, на вас чекає цілком нова «Львівська газета». Ми повністю міняємо концепцію, основною особливістю якої буде те, що це видання буде для львів’ян і про львів’ян.  «Газета» стане суто львівською. Ми пропонуємо нові рубрики, нові підходи до висвітлення тем і нових авторів. Уже в цьому номері має честь представити нового автора «Газети» – пані Стефу, легендарну майстриню львівського слова і галицької кухні. Відтепер вона постійно ділитиметься своїми рецептами і історіями на нашому сайті. Ми запроваджуємо низку рубрик, завдання яких – повніше розкрити Львів у всій його багатогранності та неоднозначності.

Але водночас це буде те видання, до якого всі звикли. Бо «Львівська газета» – це не 16 сторінок паперу у А3 форматі, це – колектив, який над нею працював і працюватиме надалі.

Так, ми закриваємо папір. Але «Львівська газета» нікуди не зникає! Вона просто змінює формат. Як колись писала Ліна Костенко, кожен фініш – це, по суті, старт. Ми фінішуємо, не зупиняючись, а на повній швидкості перестрибуючи у наш новий старт. Сподіваємось, цей старт стане нашим з вами спільним.

Ми не прощаємося. Ми чекаємо на вас на сторінці gazeta.lviv.ua.

Ірина Гамрищак, головний редактор «Львівської газети»