Скільки газу спалили, за стільки й заплатили

     721  

Тепер обсяг спожитого газу розраховують з 1-го числа по 1 число наступного місяця

У споживачів було чимало нарікань на те, як фіксують показники спожитого газу: подали одні показники, а в квитанції до сплати вказали інші, значно більші. Раніше показники слід було подавати до 20 числа щомісяця, й за ті дні, що залишалися до кінця місяця, кількість спожитого газу нараховували розрахунковим методом. У підсумку виходило, що споживач використав більше, ніж було насправді. Це й викликало невдоволення. Навіть прокуратура зацікавилася, чому так виходить.

Тепер правила змінилися. Процедура та терміни подачі показників передбачені новим Кодексом газорозподільних систем, який затвердила Нацкомісія. Із ухваленням документа було змінено терміни передачі показників лічильника. Відтепер споживачі мають фіксувати фактичні дані приладу станом на перше число місяця наступного за розрахунковим. Прийом показників здійснюється з 1-го до 5-го числа включно. Тож, вчасно подавши дані лічильника, споживач може бути впевненим, що платить за той обсяг газу, який використав. Контрольне зняття показників лічильника фахівці ПАТ «Львівгаз» проводять не рідше, ніж раз у півроку.

«Обсяг використаного газу розраховують за календарний місяць – із першого до першого числа. Якщо споживач передасть показання лічильника зафіксовані станом на 1-ше число, то фактичні дані будуть відображені у квитанції. Споживачам, у яких відсутні показання лічильника, або передані у 20-х числах місяця, за період відсутності даних приладу, обсяг спожитого газу визначається розрахунковим методом», – зазначив перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король.

Подати показники лічильника можна різними способами, кому як зручніше. Можна це зробити через «особистий кабінет», попередньо зареєструвавшись на сайті 104.ua, або зателефонувавши за номером управління газового господарства 032–259-11-04 щодня, крім вихідних, з 08.00 до 17.15. Передати дані лічильника можна також через контакт-центр із 08.00 до 20.00 за телефонами: 032-290-71-04; 067-21-77-104 або e-mail: contact@lv.104.ua. Можна з мобільного надіслати СМС-повідомлення на номер 098-104-1-104, вказавши особовий рахунок та показник лічильника

Обробка даних, переданих через інші засоби зв’язку, окрім «особистого кабінету», може зайняти кілька днів, тож не відтягуйте подання показників лічильника на 5-те число, а повідомляйте їх упродовж наступних трьох днів після першого числа.

Леся Бущак