КВУ заявляє, що партії та кандидати порушують “день тиші”

     197  

Спостерігачі Комітету виборців України фіксують масові факти порушень чинного законодавства в “день тиші”

“У низці регіонів України розміщено матеріали (білборди, сітілайти), що містять ознаки агітації. Такі матеріали виконано у стилістиці, що використовується місцевими організаціями партій та кандидатів, або ж із поширенням їх виборчих гасел”, – зазначається у повідомленні КВУ на Facebook.

Зокрема, у місті Києві матеріали із ознаками агітації розміщено від імені кандидатів на посаду міського голови Борислава Берези та Сергія Думчева, а також партії “Відродження”.

У Херсоні, згідно з повідомленням КВУ, такі матеріали поширено від імені партій ВО “Батьківщина” та “Відродження”, а також кандидата на посаду міського голови Михайла Опанащенка.

В Одесі така агітація поширюється від імені кандидатки в депутати місцевої ради Світлани Фабрикант.

У Комітеті виборців нагадали, що закон “Про місцеві вибори” вирізняє таку форму агітації як політична реклама.

До політичної реклами належить в тому числі використання символіки та передвиборних слоганів кандидатів та місцевих організацій партій. Відповідно до ч. 2 ст. 54 Закону “Про місцеві вибори” передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених законом строків забороняється.

“КВУ закликає партії та кандидатів припинити порушувати заборону щодо розміщення агітації “в день тиші” та невідкладно зняти агітаційні матеріали”, – йдеться у заяві.