Сьогодні набуває чинності новий закон про ринок газу

     342  

«Нафтогаз» втрачає монополію на постачання і продаж природного газу

«НАК «Нафтогаз України» втрачає свою монополію як по постачанню, так і по продажу природного газу. Ми фактично будуємо повністю європейську демонополізовану систему ринку природного газу, де постачальник сам визначає, кому продавати, а покупець – у кого купувати», – заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні уряду вчора, 30 вересня.

Арсеній Яценюк додав, що реформування газового сектору – одна з ключових реформ, які проводять в Україні. Набуття чинності цього закону, наголосив він, «кардинально змінює всю систему координат і взагалі ринок газу як такий».

Глава уряду зазначив, що НАК «Нафтогаз України» втрачає свою монополію і на постачання, і на продаж природного газу.

Арсеній Яценюк також розповів, що вже зроблено низку кроків у реформуванні ринку газу: «Олігархи, які контролювали український газовий ринок і постачання газу в Україну, відійшли в минуле. Протягом останніх 18 місяців жодної олігархічної монополії на постачання і розподілення газу в Україні не існує. Ми сьогодні придбаваємо природний газ виключно за прямими договорами,  в першу чергу з нашими європейськими партнерами».

Останні перемовини в тристоронньому форматі між Україною, Європейським Союзом та північним сусідом також дали позитивні результати, додав він: «Ми очікуємо набуття чинності тристороннього протоколу і двосторонньої угоди щодо постачання природного газу між Україною і Російською Федерацією. Це дає для нас ще одну дуже чітку перспективу того, що Україна буде забезпечена природним газом».