НБУ заявив про ліквідацію двох проблемних банків

     258  

Обидва банки не змогли виконати План фінансового оздоровлення

Національний банк України 28 серпня прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства «Український Професійний Банк» та Публічного акціонерного товариства «Банк Національний кредит». Про це йдеться в постановах Правління Національного банку України № 562 та № 563.

Зазначається, що обидва банки не змогли виконати План фінансового оздоровлення, який відповідно до законодавства надається банками, віднесеними до категорії проблемних.

«Після віднесення ПАТ «УПБ» та ПАТ «Банк Національний кредит» до категорії проблемних продовжувалося погіршення їх фінансового стану, наслідком чого стало невиконання банками своїх зобов’язань перед вкладниками та кредиторами цих банків. Зокрема банк «Національний кредит» був не в змозі провести розрахункові операції клієнтів майже на 50 млн. грн. та не привів свою діяльність у відповідність до вимог законодавства», заявила директор Департаменту банківського нагляду Катерина Рожкова.

Згідно з текстом, ПАТ «УПБ» було віднесено до неплатоспроможних 28 травня 2015 року, ПАТ «Банк Національний кредит» – 05 червня 2015 року.

«Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запропонував Національному банку ліквідувати ПАТ «УПБ» та ПАТ «Банк Національний кредит» з огляду на затверджений планом врегулювання найменш витратний спосіб виведення неплатоспроможних банків з ринку», – йдеться у повідомленні.