Постачання газу споживачам Львівщини та новий опалювальний сезон – на межі зриву

     525  

Непрофесійні та безвідповідальні дії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг можуть призвести до зриву опалювального сезону на Львівщині та ставлять під питання можливість подальшого постачання природного газу споживачам регіону

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ПАТ «Львівгаз». «Уже понад місяць – з 1 липня 2015 року – кошти, що надходять від споживачів як оплата за газ, зокрема й від жителів Львівської області, акумулюють на спеціальних рахунках «Ощадбанку» та не розподіляють між учасниками ринку. Така ситуація спричинена неправомірним рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо зміни Алгоритму розподілу коштів, які надходять від споживачів газу на розподільчі рахунки постачальників. Алгоритм ухвалено з грубим порушенням законодавства і здорового глузду, що спричинило зупинку руху коштів на розподільчих рахунках і неможливості розрахунків між учасниками газового ринку», – зазначно в ньому.

«Відповідно до ліцензійних умов, основним джерелом доходу підприємств на ринку природного газу є тарифна виручка. Через відсутність коштів наше підприємство не в змозі виконати необхідні роботи щодо підготовки газових мереж області до опалювального сезону. Окрім того, під загрозою стоїть виконання інвестиційної програми, зупинка роботи АДС, неможливість обслуговування споживачів та доставки їм квитанцій, виплата заробітної платні працівникам та загалом постачання газу споживачам регіону», – прокоментував голова правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Зленко.

За його словами, у 2014-2015 роках НКРЕКП було встановлено економічно необґрунтований тариф на розподіл і постачання газу, який не покривав фактичних витрат компанії. Зокрема, в тарифах, затверджених НКЕКП, установлений рівень технологічних втрат, що не відповідає реальним показникам. Це створило в підприємства штучні борги за газ, ресурс на покриття яких відсутній. Проте вести конструктивний і публічний діалог для вирішення цих проблем у комісії відмовляються.

«Наші багаточисленні спроби та намагання знайти порозуміння чи компроміс з відповідальними особами за такий стан справ в газовій галузі досі не дали жодних результатів. Сьогодні криза створюється штучно, лише через незаконні рішення і бездіяльність НКРЕКП. І найгірше, що наслідки цієї кризи та чиновницької бездіяльності може знову позначиться на простих споживачах» – резюмував Володимир Зленко.

Додамо, що державна регуляторна служба вже відкликала своє погодження під рішенням НКРЕКП щодо Алгоритму розподілу коштів, наслідком чого є його неправочинність і скасування державної реєстрації.

Довідка. ПАТ «Львівгаз» – найстаріше вітчизняне підприємство у своїй галузі, а також одне з найбільших за рівнем газифікації та обсягами реалізації газу.

Споживачами компанії є приблизно 780 тис. домогосподарств Львівщини, що становить орієнтовно 74 % загальної кількості домогосподарств області.

Щороку компанія «Львівгаз» транспортує близько двох мільярдів кубометрів природного газу до споживачів Львівщини. Найбільшими клієнтами ПАТ «Львівгаз» є ТзОВ «Львівська картонно-паперова фабрика», ПАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч», ПАТ «Львівський жиркомбінат», яким компанія щомісячно транспортує від 200 до 400 тис. м3 природного газу.

ПАТ «Львівгаз» належить до одного з набільних платників податків у Львівській області, зокрема щороку підприємство сплачує понад 160 млн. гривень.