Збірна України з футболу – знову в «групі смерті»

     1122  

Нашій команді не пощастило з жеребкуванням кваліфікації чемпіонату світу

У Санкт-Петербурзі відбулося жеребкування кваліфікації до наступного чемпіонату світу з футболу. Як відомо, відбудеться він 2018 року в Росії.

Незважаючи на все гучніші заклики перенести ЧС в якусь іншу країну, ФІФА наразі не маэ наміру робити це. У зв’язку з цим, до речі, існував варіант бойкоту майбутнього світової першості української національної збірної. Однак цього не сталося, і «синьо-жовта» команда була серед учасників жеребкування нарівні з усіма.

Власне, із жеребкуванням нам не поталанило, тож, можливо, варто повернутися до варіанта з бойкотом? Збірна України потрапила у складну групу I із командами Хорватії, Ісландії, Туреччини та Фінляндії.

Участь у європейській кваліфікації візьмуть 52 команди, що представляють усі національні асоціації УЄФА, окрім господарки майбутнього першості Росії та Гібралтару, який не є членом ФІФА.

Учасників відбірної кампанії розподілили на шість кошиків відповідно до їхнього липневого рейтингу ФІФА. Вони сформують 9 груп (7 груп по 6 команд і ще 2 — по 5). Суперники зіграють один з одним по два матчі — вдома та на виїзді. Ігри пройдуть з 4 вересня 2016 року по 10 жовтня 2017 року.

Дев’ять переможців груп потрапляють на ЧС-2018 напряму. Вісім найкращих збірних серед команд, що зайняли друге місце у своїх групах, зіграють стикові матчі у листопаді 2017 року.

Для «Газети»:

Василь Рац, відомий у минулому футболіст збірної СРСР та київського «Динамо»

Справді, нам дісталася складна група. Так, на цьому етапі не доведеться грати з європейськими грандами. Але з нами конкуруватимуть дві команди, які можна назвати елітою серед середняків. Хорватія та Туреччина — дуже непрості суперники. Як на мене, відразу три команди матимуть приблизно рівні шанси на першість у групі. Крім згаданих Хорватії та Туреччини, маю на увазі й команду України. Фінляндія і, тим паче, Ісландія навряд чи претендуватимуть на перші місця у групі.

Ігор Муц