Змагання позашляховиків у горах

 |    409  

«Східниця-Трофі-2015» – таку назву мали змагання автомобілістів, які упродовж 27-29 червня проходили на околиці знаменитого бальнеологічного курорту.

Ці перегони дещо незвичні, бо маршрути були вибрані для екстремальної їзди по бездоріжжю на спеціально підготовлених  автомобілях, тобто позашляховиках , квадроциклах та мотоциклах-кросерах. На старт вийшло 46 екіпажів з Волинської,  Закарпатської, Львівської, Тернопільської областей, а також представники Одеси та Польщі.

  Перший день спортсмени упродовж 20-ти  годин відшуковували 40 конрольних пунктів, які були розміщені на дуже складній гірській трасі завдовжки близько 60-ти кілометрів. Це був справжній екстрим з різними пригодами, а особливо для тих екіпажів, що проявили наполегливість і непереборне бажання якомога більше зафіксувати контрольних позначок. Окремі з них долали  крутосхили  Бескид упродовж усієї ночі аж до самого ранку. 
Другого дня любителі їзди по бездоріжжю змагалися на трасі тріалу, яка була спеціально підготовлена на території кар’єру на горі Кам’яниста. Це було справжнє автомобільне дійство, за яким спостерігали, видається, чи не всі учасники джип-фестивалю та багато мешканців селища. Нічого не вдієш, адже всім подобаються спортивні видовища, зокрема, коли  з долання  незвичні  автомобілідолають водні калабані, глибокі урвища, кам’янисті схили, на маршруті яких частенько трапляються непередбачувані ситуації… Успішному проведенню змагань сприяла чудова погода, неповторна краса гір карпатських, святкова  атмосфера і міцне товариство автомобілістів-позашляховиків. Всіх учасників змагання частували східницьким  фірмовим борщем і карпатським пловом, які були спеціально приготовлені прямо на поляні фестивалю. А завжди усміхнений Микола Рубель, мешканець Східниці, на своїй повітряній кулі піднімав всіх бажаючих у синю височінь , щоби помилуватися гірськими краєвидами з висоти пташиного лету.
Уже четвертий рік поспіль ці змагання організовує великий поцінювач екстриму, колишній учасник та переможець  багатьох  трофі-рейдівсхідничанин Олег Жук. Йому допомагала сім’я та багато друзів. А селищна рад, яку очолює справжній бойківський газда Іван Піляк, всіляко сприяла, щоби автомобільне свято вдалося.
Фото Володимира Дубаса