Великих платників податків поінформували про зміни в застосуванні РРО

     549  

Днями в СДПІ з ОВП у м. Львові МГУ Міндоходів відбувся семінар-практикум для великих платників податків на тему: «Зміни в чинному законодавстві щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій: актуальні питання»

Фахівці інспекції докладно розглянули нововведення, запроваджені з початку року, а також новації, які набудуть чинності з 1 липня.

Зокрема, з 1 січня 2015 року вимоги щодо обов’язкового застосування РРО поширюються на суб’єктів господарювання при:

– наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів і видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою в установленому порядку;

– виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо ці операції виконуються в касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України, та операцій комерційних агентів банків із приймання готівки для подальшого її переказу;

– продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції), тобто мережi Інтернет.

Таким чином, зазначені суб’єкти господарювання при проведенні розрахунків мають застосовувати РРО на загальних підставах та видавати покупцям  розрахунковий документ встановленої форми.

Водночас до 1 липня 2015 року стосовно цих суб’єктів господарювання діє мораторій на застосування штрафних санкцій за порушення норм закону, що дає їм змогу провести необхідні дії для забезпечення виконання вимог чинного законодавства.

Під час семінару проведено навчання для майбутніх користувачів РРО. Платників податків поінформували про механізми придбання реєстраторів розрахункових операцій, їх реєстрації та подальшої експлуатації.

Завершальна частина семінару відбулась у форматі запитань-відповідей та активної дискусії учасників семінару.

Інформаційно-комунікаційний відділ СДПІ з ОВП у м. Львові МГУ Міндоходів