На зустрічі з великим бізнесом Львівщини обговорили зміни в справлянні єдиного соціального внеску

     465  

Питанням реформування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в Україні була присвячена зустріч за «круглим столом», яка відбулася нещодавно у Спеціалізованій ДПІ з обслуговування великих платників у м. Львові МГУ Міндоходів

«Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII, який набув чинності з 1 січня 2015 року, внесено низку суттєвих змін до порядку справляння єдиного соціального внеску. Ухвалення цього Закону стало значним кроком до реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та зниження податкового навантаження на фонд оплати праці», – наголосив начальник інспекції Олександр Юристовський.

З 01.01.2015р. впроваджено диференційований підхід до сплати соціальних внесків: поряд із застосуванням загальних ставок, роботодавці отримали право застосовувати ставку з понижуючим коефіцієнтом. До 1 січня 2016 року цей коефіцієнт становить не більше 0,4, а після – не більше 0,6.

Проте умови для застосування спеціальної ставки, визначені Законом № 77, виявилися обтяжливими для більшості платників єдиного внеску. Тому, Законом України № 219-VІІІ, який набув чинності 13 березня 2015 року, визначено нові критерії для зниження ставки єдиного внеску. Зазначені зміни дали змогу значно більшій кількості працедавців скористатись цими новаціями.

На зустрічі докладно розглянули особливості застосування понижуючого коефіцієнта. Учасники обговорили проблемні питання, які виникають під час практичного застосування законодавчих змін.

Представники великого бізнесу висловили думку, що на сьогодні система державного соціального страхування в Україні потребує подальших системних змін, і проаналізували перспективи її вдосконалення з урахуванням досвіду зарубіжних країн.

Після закінчення «круглого столу» відбувся семінар-практикум для платників єдиного внеску, під час якого особливу увагу надали роз’ясненню практичних питань, пов’язаних  зі змінами в законодавстві щодо нарахування і сплати єдиного внеску, а також порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Інформаційно-комунікаційний відділ СДПІ з ОВП у м. Львові МГУ Міндоходів