Михайло Коропецький: Я розумію мотиви активістів, але стурбований вчорашніми подіями

     570  

У Львові триває акція протесту громадських організацій проти непрозорого процесу призначення голови ДФС у Львівській області.

Вчора активісти повністю заблокували будівлю офісу ДФС на вулиці Стрийській, змусивши працівників податкової провести прийом звітів від підприємців на свіжому повітрі. Вчора ж з’явилося повідомлення про те, що керівництво ДФС оголосило додатковий конкурс на цю посаду. У свою чергу, протестанти звернулися із листом до президента, прем’єр-міністра та голови ДФС України Романа Насірова з вимогою оголосити умови цього конкурсу та консультацій із громадськістю.

У коментарі журналісту «Газети» найімовірніший кандидат на посаду голови ДФС у Львівській області громадський діяч Михайло Коропецький заявив, що у понеділок він мав складну і конструктивну розмову із головою ДФС України про підходи до адміністрування податків та нові умови обслуговування платників податків. Тоді ж панові Коропецькому пообіцяли, що остаточне рішення з’явиться упродовж двох днів.

– Учора по обіді я почув про оголошення нового конкурсу, який обіцяють зробити транспарентним, – каже «Газеті» Михайло Коропецький. – Отже, юридично процедура попереднього залишилася незавершеною. Рішення Ради з кадрових питань ДФС України щодо двох кандидатур на посаду начальника Головного управління ДФС у Львівській області було ухвалено ще 4 березня 2015 року. Зволікання з виконанням цього рішення спричинило появу нових кандидатів і збурення серед громадськості. Я розумію мотиви активістів, які брали участь у процесі і були його спостерігачами, щодо юридичного завершення процедури попереднього конкурсу, але стурбований вчорашніми подіями, які фактично ускладнили процес подачі звітності від платників податків. Я прихильник цивілізованих шляхів вирішення непорозумінь через суспільний діалог. Водночас розумію, що це справа громадських активістів – яким чином висловлювати свою позицію, як реагувати на повільність у прийнятті рішень чиновниками. Я впевнений, що підприємці, громадськість Львівщини і влада знайдуть спільну мову в цій непростій ситуації.

Михайло Коропецький зауважив, що після консультацій з бізнес-середовищами і громадськістю остаточно визначиться щодо участі у конкурсі на посаду начальника Головного управління ДФС у Львівській області.