Встановлено стипендії тренерам-олімпійцям і погоджено проекти указів Президента про стипендії для олімпійців, паралімпійців та дефлімпійців

     219  

Про це повідомляє прес-служба Міністерства молоді та спорту

За поданням Міністерства молоді і спорту, Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження про встановлення стипендій видатним тренерам, які забезпечують підготовку українських спортсменів до участі в Олімпійських та Паралімпійських іграх.

«Це практичний і позитивний результат Оргкомітету з підготовки до Олімпійських ігор-2016 р., який на днях пройшов під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. На своєму засіданні 27 травня Кабінет Міністрів також погодив два проекти Указу Президента про надання стипендій видатним українським спортсменам олімпійцям, паралімпійцям і дефлімпійцям. Навіть у ці, досить непрості часи, наш Уряд робить все від себе залежне, щоб українські спортсмени і тренери відчували турботу держави», – заявив Міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів для видатних українських тренерів встановлюється 75 стипендій по 9744 грн. на місяць протягом одного року. 50 стипендій буде призначено для тих тренерів, які здійснюють підготовку спортсменів до Олімпійських ігор. 25 стипендій для тренерів з підготовки спортсменів до Паралімпійських ігор.

«Окрім того, погодженими проектами указів Президента передбачається призначити 105 стипендій для видатних спортсменів і тренерів з олімпійських видів спорту. А також 34 стипендії спортсменам та їх тренерам з паралімпійських і дефлімпійських видів спорту», – повідомив Ігор Жданов.

Зазначеним проектом Указу Президента спортсменам і тренерам з олімпійських видів спорту передбачається призначити:

3 стипендії за III місце на XXX літніх Олімпійських іграх по 10 тисяч гривень (щомісячно, протягом двох років);

14 стипендій за І місце на чемпіонаті світу по 12 тисяч гривень (щомісячно, протягом двох років);

16 стипендій за І місце на чемпіонаті Європи по 7 тисяч гривень (щомісячно, протягом одного року);

8 стипендій за II місце на чемпіонаті світу по 9 тисяч гривень (щомісячно, протягом одного року);

26 стипендій за II місце на чемпіонаті Європи по 5 тисяч гривень (щомісячно, протягом одного року);

12 стипендій за III місце на чемпіонаті світу по 7 тисяч гривень (щомісячно, протягом одного року);

26 стипендій за III місце на чемпіонаті Європи по 4 тисячі гривень (щомісячно, протягом одного року).

Зокрема, передбачається, що стипендії отримають такі відомі та успішні спортсмени, як Ганна Різатдінова, Юрій Чебан, Ігор Радівілов, Юлія Каліна, Олег Верняєв, Наталя Пигида та інші.