Львівщина й Німеччина домовилися про впорядкування військових поховань

     260  

Питання дослідження та впорядкування військових поховань загиблих в часи Першої та Другої Світових воєн обговорили сьогодні, 29 травня, під час зустрічі голова Львівської ОДА Олег Синютка та президент Німецької народної спілки догляду за військовими похованнями Маркус Мекель

«У багатьох містах України під час війни загинули сотні тисяч німецьких солдат, і лише після 1990 року ми отримали можливість облаштувати колективні цвинтарі на території вашої країни, зокрема й на Львівщині, – зазначив Маркус Мекель. – Упродовж багатьох років для всіх солдат, які загинули у Західній України, ми створили колективне кладовище в Потеличах, де поховано близько 14 тисяч німецьких солдат. Пошукові роботи й ексгумація останків тривають. Щороку ми встановлюємо близько 500 загиблих осіб».

Окрім того, розповів Маркус Мекель, німецький уряд продовжив роботу програми з дослідження імен військовополонених, в тому числі і українських, які загинули в таборах Німеччини. «Це має бути співпраця на рівні Міністерства закордонних справ, уповноваженого уряду з питань культури, а наша організація буде координатором цієї роботи. Потрібно дати змогу родичам загиблих солдат дізнатися про їхню долю та місце поховання. Усю інформацію про встановлених осіб військових передають у ті країни, звідки вони походять», – додав Маркус Мекель.

«Нам потрібно налагодити співпрацю і обмін такими даними, бо це важливо для нащадків тих, хто загинув у таборах. Це дасть можливість нашим людям отримати доступ до історії своїх родин, – підкреслив Олег Синютка. – Про своїх громадян потрібно піклуватися, де б вони не були. Важливо, щоб ці могили нагадували живим людям про неприпустимість військових конфліктів».

Німецька делегація під час свого візиту на Львівщину планує відвідати збірне німецьке кладовище в Потеличах Жовківського району та оглянути процес ексгумації останків німецьких солдат біля римсько-католицької церкви в Буську.