Цього літа 870 львівських дітей охоплять програмою оздоровлення та відпочинку

     697  

Сьогодні, 29 травня, виконком Львівської міської ради погодив рішення про організацію оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2015 року

Близько 870 дітей з соціальних категорій населення отримають безкоштовний відпочинок та оздоровлення впродовж літа 2015 року, – інформує прес-служба ЛМР.

У підпорядкуванні управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради знаходиться два стаціонарних  позаміських дитячих заклади оздоровлення і відпочинку у Сколівському  районі Львівської області: «Ватра» (с. Гребенів) і «Старт» (с. Коростів).

Категорії дітей, які мають право на отримання послуг з оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, визначені ст. 24 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Керуючись вищевказаним документом, управління освіти ДГП ЛМР видає безкоштовні скерування для відпочинку та оздоровлення в ДПЗОВ «Ватра» і ДПЗОВ «Старт» дітям таких категорій:

Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування;

діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

діти з малозабезпечених сімей;

діти з багатодітних сімей (3 і більше до 18 років);

діти, які мають статус постраждалих від Чорнобильської, Скнилівської катастроф;

діти з інвалідністю, які потребують особливих умов для оздоровлення (у супроводі батьків);

талановиті, обдаровані діти (призери міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, спортивних змагань);

відмінники навчання;

дитячі творчі колективи та спортивні команди;

діти працівників, які працюють і цілодобово перебувають у дитячих оздоровчих закладах, що перебувають у власності територіальної громади м. Львова. 

Також було запропоновано внести до переліку категорій дітей, які мають право на отримання послуг з оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів місцевого бюджету в ДПЗОВ «Старт» і «Ватра», наступні категорії дітей:

діти, один з батьків яких загинув під час «Революції гідності»;

діти, один з батьків яких брав (бере) участь антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей;

діти внутрішньо переміщених осіб.

Упродовж  літа – 2015  відпочинок  триватиме  4 зміни  по 14 днів. Це дасть змогу охопити відпочинком – 870 дітей.  Вартість 4 – разового харчування на одну дитину віком до 10 років в день становитиме 48,5 грн., а на одну дитину віком 11-17 років (включно) 53,7 грн.

Графік змін:

І зміна – 20.06. – 03.07;

ІІ зміна – 06. 07. – 19.07.;

ІІІ зміна – 22. 07. – 04.08.;

ІV зміна – 07.08. – 20.08.

І та ІV зміни – профільні, зокрема: у І-ій зміні (мистецькій) відпочиватимуть вихованці позашкільних навчальних закладів міста (талановиті та обдаровані діти), а у ІV-ій зміні (спортивній) у ДПЗОВ «Старт» відпочиватимуть вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл м. Львова (талановиті та обдаровані). Впродовж II-ої, III-ої та IV-ої змін відпочиватимуть діти інших пільгових категорій.

А також, протягом усього оздоровчого періоду у ДПЗОВ «Ватра»  відпочинком планується забезпечити вихованців школи-інтернату № 2, що належать до категорії дітей, які перебувають в особливо складних умовах – виховуються у проблемних сім’ях (підстава – рішення педагогічної ради відповідного закладу).

Поряд з тим, у червні 2015 року при закладах освіти міста функціонуватиме 44 різноманітних таборів з денним перебуванням на базі ЗНЗ та ПНЗ м. Львова: 29 міжшкільних таборів, 1 дитячий заклад праці та відпочинку (школа-інтернат № 2), 12  звичайних таборів з денним перебуванням, які відвідуватимуть лише учні тієї школи, на базі якої працюватиме табір, та 2 табори на базі ПНЗ Центру творчості дітей та юнацтва Галичини і на базі Львівського міського еколого-натуралістичного центру. Тривалість  зміни – 14 днів. Одноразове харчування за кошти батьків (біля 20 грн.).

У всіх таборах з денним перебуванням  велику увагу приділятимуть організації дозвілля дітей: прогулянки, ігри на повітрі, культпоходи у музеї, театри, на виставки, екскурсійні поїздки, спортивно-туристичні змагання, конкурси, вікторини, заняття з хореографії, поглиблене вивчення іноземних мов, психологічні тренінги тощо.