Між Україною і Росією — війна

     294  

Цього тижня увага світової преси була прикута до ескалації конфлікту на Сході України

Видання визнають, що мирні переговори не працюють, в Україні — війна, в якій відкрито звинувачують Москву. 

Британська газета Financial Times називає російську гібридну війну в Україні міжнародним рейдерством. І констатує, що цей феномен «доволі поширений» у Росії, де правових норм дотримуються нечасто. Як приклад називає масове корпоративне рейдерство і державних, українських, і приватних активів у Криму після його анексії. В основі несправжніх політичних партій, віртуальних виборів та «повірених військ» на Сході України лежить політика цинізму, демагогії та лицемірства, вважає газета. Однак подібний підхід має як мінімум три можливі пастки. «По-перше, Росія не може сподіватися, що  переможе  Україну за допомогою обмеженої кількості військ у гібридній війні. По-друге, зростання російських жертв на Сході України в кінцевому рахунку призведе до політичної нестабільності у Росії. По-третє, неймовірно популярна анексія Криму та гібридна війна на Донбасі відкрила скриньку Пандори російського екстремального націоналізму», — підсумовує видання.
 

Нібито йдучи на поступки, влада Росії намагається приховати, що криза в Україні в її інтересах, і мова не про територіальні надбання, пише німецька Die Zeit. Видання констатує дилему: «Захід вибрав основним способом тиску на Росію введення санкцій. Але тільки-но санкції почали діяти, Путін замість того, щоб вийти з конфлікту,  навпаки посилює його. На думку Die Zeit, Путін робить це у персональних інтересах — для збереження авторитету у своїй власній країні. «Просто відмовитися від цього проекту, який супроводжувався такою ефективною і блискучою пропагандою, що більшість росіян дійсно вірять у загрозу з боку Заходу та у всі інші військові історії — це було б поразкою, якої Путін не може собі дозволити, абсолютна втрата авторитету», — пише видання.

Своєю чергою, Irish Examiner констатує, що в українському питанні навіть дипломат, який має найкращі наміри, не може подолати прірву між тим, що Кремль говорить, і тим, що він робить. На думку видання, заклик Києва до Москви припинити будь-яку підтримку сепаратистів, вивести війська та закрити кордон, «теоретично виконується доволі легко, а реально практично неможливий». «Незважаючи на підписання мінських домовленостей та участь у берлінських переговорах із Штайнмаєром, Росія формально не є стороною конфлікту, а лише стурбованим сусідом. Де-факто подвійна роль розпалювача війни і миротворця дає Путіну всі карти в руки», — вважає автор статті.

«Між Україною і Росією — війна», — безапеляційно пише Forbes. «Росія може далі робити вигляд, ніби їй нічого про це невідомо. Проте нині відбувається найнебезпечніша, глибоко безвідповідальна ескалація насильства та напруги в Україні», — пише видання. І зазначає, що раніше Росія помагала сепаратистам здебільшого сучасною військовою технікою та нерегулярними формуваннями, які консультували місцевих повстанців і надавали їм допомогу. «Але зараз надходять повідомлення про те, що Росія відправила два батальйони регулярних військ на територію України, і ще три батальйони мотопіхоти та одна артилерійська дивізія в дорозі. Це приблизно тисяча російських солдат», — констатує Forbes. Автор закликає західних лідерів виступати єдиним і безкомпромісним фронтом: строго дотримуватися режиму санкцій і в жодному разі не вірити словам «хитрого Владіміра Путіна», оскільки жодні з досягнутих раніше домовленостей досі він не виконував.

За матеріалами світових ЗМІ