Для учителів кошти є

     2411  

Нещодавно у Львівській міській раді повідомили про затримання виплат заробітної плати освітянам

 Христина Парубій

За словами директора департаменту гуманітарної політики ЛМР Галини Слічної, працівники шкіл міста не зможуть своєчасно отримати заробітну плату за першу половину січня. Посадовець пояснила, що причиною затримки стали зміни принципів фінансування освіти. Зокрема, досі Міністерство освіти і науки не затвердило механізм фінансування міських установ з державного бюджету. Отож кошти ще не перераховано у Львів. 

— Ми проінформували освітян, скерували листи, в яких попередили про можливі затримки виплати зарплати, — зазначила Галина Слічна. — Відкрито транзитні рахунки для того, щоб управління фінансів мог­ло перерахувати кошти на освіту. Загалом сума за першу половину січня у галузі освіти становить 15 мільйонів гривень. У грудні ми повністю виплатили зарплатню усім учителям. Безперечно, ці люди нині живуть за мізер, тож для них важливо отримати кошти за першу половину січня. 

Натомість у Міністерстві освіти і науки України запевнили, що освітяни отримають заробітну плату. У відомстві підтвердили, що затримання зарплати справді було, та, оскільки фінансування шкіл нині виведено на державний рівень і здійснюється через освітню субвенцію, затримки були технічного характеру. Новим бюджетом передбачено, що кошти на загальноосвітні заклади напряму йтимуть від Міністерства освіти і науки України до областей, а далі їх розподілятимуть за формулою. За повідомленням Державної казначейської служби, зараз ними здійснюється розподіл коштів субвенції. 2015 року на освітню субвенцію передбачено 43 719 443 гривень. У МОН запевнили: у січні поточного року місцевими органами виконавчої влади буде забезпечено виплату заробітної плати працівникам професійно-технічних та загальноосвітніх навчальних закладів. 

Станом на 26 січня, за словами директора департаменту гуманітарної політики ЛМР Галини Слічної, освітня субвенція до міського бюджету вже надійшла. Зокрема, на зарплату освітянам за першу половину січня виділили 13,5 мільйона гривень. Кошти вже надсилають до відділів освіти, тому через кілька днів учителі повинні отримати платню.