Президент України підписав закон про “будівельну амністію” в 2015 р

     500  

Спрощений порядок прийняття в експлуатацію самовільно зведених індивідуальних житлових і господарських об’єктів і I та II категорій складності в Україні діятиме до 31 грудня 2015 року

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу президента України Петра Порошенка.

Сьогодні, 30 січня, відповідний закон №92-VIII “Про внесення змін до закону України” Про регулювання містобудівної діяльності “щодо прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт” підписано главою держави.

Нагадаємо, зазначені законодавчі ініціативи підтримані Верховною Радою 13 січня поточного року.

Законом, зокрема, уточнено положення з питань прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, побудованих до 12 березня 2011 без дозволу на виконання будівельних робіт індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди і т.д. I та II категорій складності.

Крім того, встановлено, що такі об’єкти будівництва приймаються в експлуатацію без дозволу за результатами технічного обстеження і без застосування до осіб, які подали документи про прийняття в експлуатацію зазначених об’єктів, штрафних санкцій.

При цьому технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових, садових і дачних будинків загальною площею до 300 кв. м, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 кв. м проводиться в ході їх технічної інвентаризації з відповідною відміткою в технічному паспорті.