СБУ просить громадян бути пильними й обережними під час свят

     313  

СБУ разом з іншими правоохоронними органами посилила заходи з охорони потенційно вразливих об’єктів і місць масового скупчення людей

Служба безпеки України звертається до всіх із проханням зберігати пильність та дотримуватися заходів безпеки під час Новорічних та Різдвяних свят.

Як зазначено в повідомленні, реалізується масштабний комплекс дій, спрямованих на своєчасне виявлення, попередження та припинення можливих терористичних проявів.

Максимальне запобігання небезпечним для життя людей ситуацій залежить і від кожного з вас. Тож нагадуємо основні правила поведінки, у випадку виникнення небезпечних для життя ситуацій.

У разі виявлення підозрілого предмету в місці святкування:

• Повідомте про факт правоохоронні органи та викличте на об’єкт машини швидкої допомоги і аварійних служб;

• Не наближайтеся, не торкайтеся, не розкривайте, не переміщайте знахідку, не заливайте її рідиною, не засипайте піском, не користуйтеся поблизу радіо – й електроапаратурою, переговорними пристроями;

• Відведіть людей від місця перебування підозрілого предмета;

• За необхідності організуйте відключення комунікацій газу, води й електрики.

У разі вибуху необхідно негайно організувати і забезпечити виконання наступних основних заходів:

• Викличте на об’єкт пожежних, швидку допомогу, рятувальників, комунальні служби (газ, електрика, тепло);

• Якщо є постраждалі, до прибуття служби швидкої допомоги надайте їм першу медичну допомогу;

• У разі виникненні пожежі необхідно вжити заходів з її гасіння власними силами за допомогою наявних протипожежних засобів.

При захопленні людей у заручники:

• За можливості, негайно повідомте правоохоронні органи;

• Не вступайте в переговори з терористами, за можливості виконуйте їхні вимоги, якщо це не пов’язано з заподіянням шкоди життю і здоров’ю людей.

Пам’ятайте, що зволікання та недбалість у разі загрози вчинення таких злочинів може призвести до людських жертв!

У Службі безпеки України діє цілодобовий телефон довіри. У разі виявлення зброї чи вибухових пристроїв, наявності даних про факти прибуття чи перебування в регіоні підозрілих осіб, а також фактів чи інформації про наміри здійснення сепаратистської та терористичної діяльності просять звертатися за номером: 0-800-501-482.