Львівщина запрошує на Різдвяні святкування

     466  

Як зазначили в Департаменті міжнародного співробітництва та туризму Львівської ОДА, в кожному районі, місті чи селі Львівської області пройдуть численні різдвяно-новорічні дійства, фестивалі, концерти, виставки, конкурси

Цьогорічні Різдвяні свята на Львівщині автентично презентують традиції минулого у приємний, захопливий і водночас пізнавальний спосіб. Будуть і дідухи, і вертепи, і колядки, і вистави, і різдвяна кутя, і шопки, і майстер-класи з виготовлення різдвяного павука та розпису яворівської іграшки.

Цього року році найактивніше святкують Різдво у Стрийському районі. Тут проводять такі дійства: «Різдвяна ніч», «Різдво в українській родині», «Несемо радість з колядою», «Колядуєм разом», «Чудо у Вифлеємі», «Від двора до двора колядує дітвора», «Радуйся, земле», «Колядують зорі на Різдво Христа», «Ніч перед Різдвом», «Колядуємо всі, і великі і малі», «Дозвольте колядувати, дім звеселяти», інші.

Бродівський район запрошує на Свято коляди та пампуха, Городоцький – на дійство «Колядує Україна», а Дрогобицький – на феєрію «Колядує Франкове Підгір’я». Жовківщина та Жидачівщина проводять концерти «Колядуймо разом», «Різдво Твоє, Христе Боже» та свято «Звеселімо Різдво Христове», а Золочівський район – вечір «Колядує Золочівщина». В Кам’янко-Бузькому районі відбудуться фестини «На небі зірка засіяла», Миколаївському – конкурс «Різдвяна феєрія», Мостиському – фестиваль «Коляд-коляд-колядниця», Перемишлянському – конкурс різдвяних колядок, щедрівок, вертепів та віншувань. Пустомитівський район буде проводити дійства «Вселенная веселися», «Велика коляда», а Сколівський – «Різдвяна коляда». Сокальщина запрошує на концерт «Різдвяні канікули», театралізовані дійства «У Вифлиємі новина» та «Бог ся рождає», Старосамбірщина – на виставу «Казка Різдвяних снів», Турківщина – на огляд вертепів «Ой, радуйся земле…», а Яворівщина – на «Свято пампуха».

На Старий Новий рік та Йорданські свята Буський район проведе програму «Ой радуйся земле», Жовківський – туристично-фольклорну акцію «Різдвяні передзвони», Городоцький район – «Україна колядує», Кам’янка-Бузький район – фестини «На небі зірка засіяла», коляд-вечори «Ой,радуйся, земле». Миколаївський район організовує водіння Маланки, Мостиський район проводить Свято Йорданівської яблуневої сосни, Радехівський район зустрічатиме Старий Новий рік, проведе Вечір Маланки та Василя «Щедрий вечір, добрий вечір». У Самбірському районі відбудеться свято «Возвеселімся всі радо нині» та «Різдвяне дійство», а в Старосамбірському – дійство «З колядою в кожну хату» та «Ой, радуйся земле». У Стрийському районі проведуть свята «Старий рік минає, новий наступає», «А ми козу водимо», «Маланка і Василь», будуть віншування, посівання, Прощання з Колядою, а Яворівський район запрошує на Йорданське святкування.

Цікаві розваги впродовж новорічно-різдвяних свят пропонують міста обласного значення, зокрема, в Самборі відбуватиметься «Феєрія Різдва», концерти колядок, Різдвяна поколядь. Трускавець запрошує відвідати обласний фестиваль «Ой радуйся, земле…», міжнародний дитячий фестиваль «Яскрава країна» та дитячий фестиваль-конкурс «Єдина країна. Зіркафест». Моршин проводить конкурс вертепів «Різдвяні Фестини», а Червоноград – різдвяну виставу драмтеатру ім. Л.Українки, фестиваль вертепів, концерт «Старий рік минає, новий наступає» та фестиваль «Велика коляда».

У Львові вже традиційно відбувається Різдвяний Ярмарок та Свято Пампуха, в дворику міської ратуші – різдвяна вулична вистава театру «Воскресіння» «Коли ангели спускаються на Землю», в Музеї народної архітектури та побуту – фестиваль «Спалах Різдвяної звізди».

Докладнішу інформацію про новорічно-різдвяні заходи на території Львівщини можна знайти на офіційній веб-сторінці Управління туризму та курортів Департаменту міжнародного співробітництва та туризму Львівської обласної державної адміністрації http://www.tourism.loda.gov.ua.