У «Львівській політехніці» провели нараду з питань вступу до вишів у 2015 році

     390  

Сьогодні, 28 листопада у Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася регіональна нарада-семінар з питань організації і проведення прийому вступників до вищих навчальних закладів у 2015 році

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України за інформацією прес-служби НУ «ЛП».

У нараді взяли участь проректори та відповідальні секретарі приймальних комісій вищих навчальних закладів західного регіону України – представники Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської, Чернівецької, Волинської, Хмельницької та Тернопільської областей.

Перший заступник Міністра освіти і науки України Інна Совсун зазначила, що умови прийому 2015 року розроблено з урахуванням нового закону про вищу освіту. Тепер вищі навчальні заклади матимуть право самі визначати конкурсні предмети для отримання сертифікатів незалежного центру оцінювання якості освіти. Як вона наголосила, це слід робити з позицій широкої автономії ВНЗ і здорового глузду, закликавши причетних до вступної кампанії уважно вивчити Умови прийому і свої ж правила прийому, щоб бути готовими розтлумачити усі нюанси вступу, механізм обрахування конкурсного балу.

Заступник директора департаменту вищої освіти, начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи Міністерства освіти і науки України Микола Фоменко проаналізував підсумки вступної кампанії 2014 року і застеріг від повторення помилок і порушень у майбутньому. На жаль, органи внутрішніх справ відкрили 97 кримінальних проваджень щодо хабарництва, зокрема, при вступі.

На запитання учасників наради-семінару також відповіли заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Галина Солодка та заступник директора ДП «Інфоресурс» Олексій Самойлов.

Перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун на зустрічі з освітянами восьми областей західного регіону України поділилася думками щодо вдосконалення і наповнення конкретним змістом Закону про вищу освіту, а також Cтратегії розвитку вищої освіти України у 2015-2020 роках.