Історія місця

     2176  

Школярів просять знімати ролики про історію їхнього місця народження

 Мар’яна Вербовська

У Львівський області оголосили конкурс аматорських відеоробіт про рідний край «Моя приватна географія».

«До конкурсу запрошуємо фільми про цікаві міста, містечка та села нашої області, звичайних і незвичайних людей, які тут живуть, місцевості та історію, яку вони приховують», — розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Наталія Гамкало.

За її словами, конкурс аматорських відеоробіт про рідний край «Моя приватна географія» проводять у рамках конкурсу культурно-мистецьких проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надають фінансову підтримку 2014 року.

«Мета конкурсу — звернути увагу школярів на місцевість та історії, які їх оточують, а також розвинути вміння розповідати історії методами кінематографа. Учасники конкурсу мають повну творчу свободу в таких жанрах як ігрове, документальне та анімаційне відео. Роботи можуть бути і професійні, й аматорські. Тривалість — до 7 хвилин», — підсумувала Наталя Гамкало.

 Як розповіла «Газеті» Ольга Райтер, керівник мистецької формації Wiz-Art, кілька робіт уже надіслали на адресу організаторів, але до кінця проведення акції чекають пожвавлення від охочих розказати про своє місце народження.

«Цьогорічний конкурс покаже, стане він щорічним чи тільки цьогорічним. Сподіваємося, що ця акція допоможе школярам проявити фантазію, бо можна не лише писати твори про рідне місто чи вчити вірші, але й висловлювати свої думки за допомогою відео. Крім того, ми заохочуємо спробувати себе у незвичній ролі творця кіно. Для когось це може стати поштовхом до вибору майбутньої професії», — зазначила Ольга Райтер. 

Останній термін подачі — до 15 листопада 2014 року на e-mail: info@wiz-art.ua