Командира в/ч засудили на 4 роки за знищення озброєння

     240  

На Хмельниччині колишній командир однієї з військових частин Шепетівського гарнізону засуджений до 4 років позбавлення волі за умисне знищення 8 одиниць протитанкових ракетних комплексів, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Хмельницької області визнала винним колишнього командира однієї з військових частин Шепетівського гарнізону в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 411 КК України (замах на знищення 8 одиниць протитанкових ракетних комплексів “Метис” і “Фагот”).

В ході розслідування кримінального провадження встановлено, що вказаний військовослужбовець наказав підлеглим втопити в пожежному водоймищі 8 високоточних протитанкових ракетних комплексів “Метис” і “Фагот”, вартість яких становить від 50 до 80 тисяч гривень кожен.

У відкритому судовому засіданні прокуратура довела, що колишній командир військової частини достовірно знав про наявність у військовій частині штучно створених надлишків озброєння. Щоб уникнути відповідальності і бажаючи приховати їх від перевіряючих військовослужбовець віддав незаконний наказ.

Апеляційний суд Хмельницької області залишив без змін вирок суду попередньої інстанції у вигляді позбавлення волі на 4 роки.

Раніше суд відпустив під заставу командира батальйону “Прикарпаття” Віталія Комара, який був заарештований на два місяці за дезертирство. Проти бійців батальйону “Прикарпаття” ведеться досудове розслідування в зв’язку з залишенням ними бойових позицій під Іловайськом.