Кабмін затвердив перелік населених пунктів, на яких проводиться АТО

     311  

Кабінет міністрів України затвердив перелік населених пунктів, на території яких проводиться антитерористична операція (АТО)

Відповідне розпорядження №1053-р від 30 жовтня оприлюднено на сайті уряду.

Згідно з текстом документа, перелік населених пунктів затверджено “на виконання абзацу третього пункту п’ятого статті 11 “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про тимчасові заходи на період проведення АТО”, й охоплює населені пункти, що розташовані на території, як підконтрольній, так і тій, що не підкоряється українській владі.

До переліку, зокрема, увійшли такіі населені пункти: Луганськ, Алчевськ, Горлівка, населені пункти Ізюмського району Харківської області.

Крім того, Кабмін доручив Міністерству внутрішніх справ, Міністерству оборони за участю Служби безпеки в п’ятиденний термін з дня закінчення АТО внести на розгляд уряду пропозиції про внесення змін до переліку, затвердженого цим розпорядженням, з метою визначення остаточного переліку населених пунктів, на території яких здійснювалась АТО.

Як повідомлялося, закон “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції”, ухвалений Верховною Радою на початку вересня, оприлюднений в газеті “Голос України” і набув чинності з 15 жовтня.

Згідно із законом, протягом терміну його дії єдиним достатнім документом, що підтверджує настанн обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення АТО, та є підставою для звільнення від відповідальності за невиконання зобов’язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України, який видається протягом семи днів з дня звернення суб’єкта госпдіяльності.

Законом, на період проведення АТО, скасовується орендна плата за користування державним та комунальним майном суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції.

На час проведення АТО також заборонено нараховувати пеню та/або штрафи на основну суму заборгованості за зобов’язаннями за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабміном переліку, де проводилась АТО, а також юридичним і фізичним особам-підприємцям, які здійснюють (здійснювали) госпдіяльність на даній території.