Яценюк зекономить електроенергію на населенні

     498  

Уряду Арсенія Яценюка не залишається нічого іншого, як економити на населенні, обмежуючи споживання електроенергії, гарячої води і опалювання, пише Олександр Охрименко

Напевно, гарячої води українці нинішньої зими зовсім не побачать. За словами глави Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері комунальних послуг, Сергія Дунайла, повне припинення подання гарячої води дозволить заощадити 2,4 млрд кубометрів газу. Крім того, тепер нормативною вважатиметься температура в квартирі в 16 градусів тепла, і відповідним чином буде зменшена температура води, що подається у труби.

Проте ніхто з відповідальних чиновників навіть і не заїкається про зниження тарифів за такі “послуги”. Швидше навпаки, тарифи, як і передбачалося ще навесні, підвищать, і практично точно українці будуть вимушені платити повну вартість опалювання і постачань гарячої води, отримуючи холодні батареї і воду з перебоями.

У країні бракує не лише газу, який “Газпром” перестав поставляти через демонстративну відмову “Нафтогазу” платити по своїх боргах, але і електроенергії – через відсутність запасів вугілля на електростанціях. Майже 75% вугілля добувається в Донбасі, де зараз йдуть бойові дії, частина шахт вже не працюють, а ті, які продовжують видобуток, не можуть доставити паливоспоживачам – в ході боїв, що тривають вже п’ять місяців, сильно пошкоджена залізнична інфраструктура.

Кабмін Яценюка відтягував вирішення проблеми до останнього моменту і тепер вимушений гасити пожежу, вказує експерт. Нинішній уряд вибрав найпростіший шлях – заощадити за рахунок населення, піднявши комунальні тарифи і натомість відключивши гарячу воду і ввівши погодинні відключення електроенергії. Замість цього, уряду слід було б продовжити виконання програми енергоефективності, розробленої фінансово-економічним блоком попереднього Кабміну під керівництвом першого віце-прем’єра Сергія Арбузова. Тільки минулого року, завдяки впровадженню заходів економії, Україні вдалося понизити енергоспоживання на 4,3 млрд кубометрів – майже удвічі більше, чим дасть заплановане цього року повне відключення постачань гарячої води по всій країні. Проте нинішня влада ще в лютому, не зробивши аналізу, визнала починання попередньої влади неефективними і зупинили їх фінансування, резюмує Олександр Охрименко.