Створити дім

     2446  

Львівська художниця Наталя Бартків уміє створити відчуття затишку скрізь, де перебуває

 Ярина Коваль

Щира й така по-домашньому тепла для усіх, хто її знає, вона й чергову персональну виставку в галереї «Зелена канапа» недаремно назвала « Дім там, де ти».

Не зазіхаючи на чужий духовний і реальний простір, не моралізуючи, нічого не нав’язуючи, вона водночас демонст­рує, як, вклавши часточку душі,  витворювати те, без чого людина — перекотиполе — і в масштабах персональних, і в масштабах світу. І насправді тут ідеться не про квадратні метри. 

 
«Кожен митець обирає свій предмет для оспівування, — сказано в анотації до виставки. — Хтось оспівує еротику, комусь близька соціальна тематика. Наталя Бартків малює Дім, що є прихистком твоєї любові. Кожен предмет в інтер’єрі цієї домівки оберігає твою історію. З цього горнятка ти п’єш каву зранку, ось ту фігурку ти привіз із найкращої подорожі, а ця квітка зацвіла у твій день народження… Роботи Наталі не для тих, хто не шукає в живописі академічної правильності в побудові композиції чи рисунку, а для тих, хто цінує справжню щирість, душевність художнього твору».
 

На її картинах майже немає людей, але  людська присутність у атмосфері  цих робіт незаперечна — прочинені двері до будинку, два горнята з налитим чаєм на столі, кинута на диван жіноча сумочка чи розгорнутий записник: хтось щойно тут був, але на секунду змушений був вийти, щоб негайно повернутися.

Музикант та англійський філолог за освітою (яка взяла пензля до рук, коли народилася донька, а вже в третьому тисячолітті малює постійно) Наталя Бартків нині — художниця, яка  у творчій спільноті є людиною дуже активною і плідною. Це її дев’ята персональна виставка, попри те, що вже брала участь у близько двадцяти збірних представленнях. І ще ця експозиція не завершилася (оглянути її можна ще до кінця тижня), як Наталя уже міркує, що готуватиме на майбутнє.

Схоже на те, що голов­ним героєм майбутньої виставки знову буде дім. Але в інших, більших масштабах…