Приз за кращу жіночу роль на ММКФ отримала львів’янка

     305  

Українська актриса львів’янка Наталка Половинка отримала приз Московського міжнародного кінофестивалю (ММКФ) – “срібного Георгія” – за кращу жіночу роль у фільмі режисера Вікторії Трофименко “Брати. Остання сповідь”

Про це повідомляє ИТАР-ТАСС.

Актриса перебуває на гастролях і не змогла отримати “срібного Георгія” особисто. Як сказав глава Союзу кінематографістів України Сергій Тримбач, який отримав на сцені її нагороду, “культура повинна протистояти політичному безумству”. Він подякував журі за високу оцінку і зазначив, що саме рішення включити фільм “Брати. Остання сповідь” в основний конкурс ММКФ викликало багато суперечок.

“Враховуючи політичний контекст, це рішення було ще не явним. Але культура повинна протистояти політичному безумству. Політичні безумці не повинні диктувати нам правила життя, діячі культури повинні бути разом”, – пояснив Тримбач. Крім того, він висловив російським кінематографістам подяку за розуміння і зазначив, що сподівається, що все закінчиться благополучно.

Український фільм “Брати. Остання сповідь” Вікторії Трофименко розповідає про братів, які все життя все ділили: матір, іграшки, право називатися кращим, одну жінку і одного сина. Але в їх житті сталася подія, після якої вони не розмовляли один з одним протягом 40 років.

Картина також отримала приз журі російської кінокритики на 36-му Міжнародному кінофестивалі.

Відзначимо, політичні санкції проти Росії вплинули на проведення 36-го Московського міжнародного кінофестивалю (ММКФ). Правовласники відразу 700 фільмів зняли свої картини з показу.