Шотландія почала готуватися до референдуму про відокремлення від Великобританії

     323  

У Великобританії офіційно розпочалася агітаційна кампанія за вихід або збереження Шотландії у складі Сполученого Королівства

Агітація триватиме 16 тижнів – до дня голосування 18 вересня.
 
Про це інформує «Радіо Свобода».
 
Наразі прихильники відокремлення в меншості – останні опитування громадської думки свідчать, що близько 55% жителів Шотландії виступають за збереження цієї частини Великобританії у складі єдиної держави. Втім, прихильники незалежності вважають, що в найближчі тижні їм вдасться змінити настрої виборців за рахунок жвавої агітаційної кампанії.
 
У разі, якщо населення проголосує за незалежність, вона буде оголошена 24 березня 2016 року. До цього часу Единбург і Лондон повинні будуть домовитися про умови розділення Великобританії, сформованої в її нинішньому вигляді після підписання Акту про унію між Англією та Шотландією в 1707 році.
 
Нагадаємо, у листопаді минулого року перший міністр Шотландії представив на сайті уряду план виходу автономії зі складу Сполученого Королівства і перелік аргументів на користь такого рішення. Серед них: створення робочих місць, ріст економіки і створення більш заможного та справедливого суспільства. Також прихильники відокремлення стверджують, що Шотландія матиме власні збройні сили, а податки більше не надходитимуть до Лондону.
 
Втім, ціною незалежності може стати членство в ЄС – як наголосив прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой, що шотландці можуть його втратити.