Керрі закликав Лаврова до діалогу з Порошенком

     337  

У п’ятницю відбулася телефонна розмова держсекретаря США Джона Керрі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим щодо української кризи

Про це повідомила речниця Державного департаменту CША Джен Псакі, інформує «Голос Америки».
 
«Держсекретар закликав його (Лаврова, – ред..) до роботи з обраним президентом Порошенком – ми вважаємо, що вибори були вдалими, і що діалог є найкращим варіантом розвитку подій», – зазначила Псакі.
 
Натомість прес-служба МЗС РФ повідомила, що Лавров закликав Керрі вжити вплив на київську владу, щоб зупинити бойові дії в східних областях України.
 
У відповідь на це Псакі заявила, що «у нас є фундаментальні розбіжності з російською владою з приводу того, що робить уряд у Києві. Наша позиція – у них є повне право охороняти закон і порядок у своїй країні. Ми бачили численні порушення прав людини з боку сепаратистів, зокрема, вбивства, викрадення, вандалізм. Ми бачили інформацію про те, що постраждалі і загиблі були з обох сторін, але наша стурбованість викликана, здебільшого, тим, що ми бачили з боку сепаратистів».
 
Також Псакі зазначила, що на даний момент «дві третини російських військ відведені від українського кордону, і створюється враження, що решта кілька тисяч збираються. Це позитивний крок, але ми б хотіли бачити повне відведення військ».
 
З приводу перетину українського кордону озброєними людьми, прибулими з боку Росії – імовірно чеченцями – речниця Держдепартаменту зазначила: «Ми віримо, що ці люди пов’язані з солдатами, які були на кордоні. Ми вважаємо, що цим керує Росія – йдеться про озброєних людей, які перетинають кордон у військових конвоях».