Дохід від надання інтернет-послуг в Україні – майже 5 млрд. грн.

     289  

16% сертифікованих ІТ-спеціалістів припадає на Львів

За результатами минулого року доходи від надання інтернет-послуг в Україні збільшилися на 5% порівняно з 2012 роком. Загальний дохід становив 4,9 млрд. грн., з них 3,2 млрд. становили послуги для населення, повідомили в Державній службі статистики. Загалом за результатами 2013 року українцям було надано послуг з інформатизації та зв’язку на суму 20,2 млрд. грн.
 
Як зазначають фахівці, зростання кількості користувачів інтернету стимулює також збільшення попиту на інформаційні технології та програмне забезпечення. В останні роки ринок ІТ в Україні демонструє досить бурхливу динаміку зростання. Експерти називають два «локомотиви» українського ринку: аутсорсинг і продаж продуктів на внутрішньому ринку. Важливо, що 50% ринку – це саме експорт ІТ, зокрема аутсорсинг розробок програмного забезпечення.
 
Так, за результатами тільки трьох кварталів 2013 року українські підприємства експортували комп’ютерні та інформаційні послуги на суму 764,2 млн. дол. США. При цьому в загальній структурі експорту ІТ-сектор зайняв близько 9,5%. 
У таких умовах важливим аспектом подальшого розвитку сектору є наявність достатньої кількості кваліфікованих кадрів. Згідно зі звітом Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, Україна посідає четверте місце у світі за кількістю сертифікованих ІТ- спеціалістів після США, Індії та Росії. 
 
При цьому 40% ІT-фахівців сконцентровано в Києві, 19% – Харкові, 16% – Львові, 7% – Дніпропетровську і 4% – в Одесі.
Держінформнауки прогнозує, що в 2015 році кількість нових робочих місць у сфері ІТ сягне 168,5 тис., з них 106 тис. – в ІТ-експорті, 62,5 тис. – на внутрішньому ринку. Всього ж в галузі інформаційних технологій в Україні буде задіяно 350 тис. фахівців, а обсяг продукції і послуг галузі в 2015 році перевищить 5 млрд. дол. США. 
 
Довідка
Щорічно українські виші випускають близько 16 тис. фахівців у сфері IT. Згідно з офіційними даними, в Україні працюють 3292 підприємства та організації , які декларують основним видом діяльності сферу ІT-технологій.
Світовий ринок інформаційних технологій сьогодні оцінюють в 1,7 трлн. дол. США. Лідером є США з часткою в 67% від обороту глобального ринку ІT, Євросоюз тримає 20% ринку. Проте найвищу рентабельність демонструє китайський ІТ-сектор. Також динамічні показники демонструє Індія з темпом зростання 18,4%. Експерти прогнозують, що до 2015 року Індія може отримати близько 8-9% світового ІТ-ринку.