Гнучкий валютний курс не призведе до зростання цін на товари – Мінекономрозвитку

     266  

Перехід до політики гнучкого валютного курсу не призведе до зростання цін на товари в Україні

На цьому наголосив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Міністерства економічного розвитку і торгівлі Євген Олейніков, повідомляє прес-служба відомства.

“Якщо імпортери спробують зіграти просто на пряме підвищення цін, то це призведе до того, що вони тільки втратять обсяги продажів, відповідно через деякий час ціни повернуться на попередній рівень. Відбудеться просто стримування попиту природним обсягом доходів і, відповідно, надалі – повернення до більш розумних і адекватних цін”, – вважає експерт міністерства.

Олейніков додав, що пряме підвищення курсу зазвичай впливає насамперед на вартість імпортних товарів. З іншого боку, є купівельна спроможність, яка в цьому випадку буде стримуючим фактором.

За його словами, основною групою товарів, яка в даному випадку схильна до ризику зростання цін, є побутова техніка.

“При всій потрібності цих товарів, це все ж не ті товари, придбання яких є питанням життя і смерті”, – підкреслив Олейніков.

Що стосується продовольчих товарів, то на сьогодні Україна практично повністю забезпечує внутрішнє споживання за рахунок власного виробництва.