Нацбанк перейшов до гнучкого курсоутворення на валютному ринку

     223  

Тепер офіційний курс гривні до долара встановлюватимуть на підставі середньоринкового курсу на міжбанківському ринку

Про це заявила журналістам на брифінгу в Нацбанку директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова, – передає УНІАН.

«Учора ринок відкотився униз і встановився на рівні 8,7 грн/дол., і ми поставили курс 8,7 грн./дол.», – сказала О.Щербакова.

За її словами, це був болісний крок для Національного банку, але рано чи пізно це потрібно було зробити.

Перегляд курсу можливий щодня залежно від ситуації на ринку. «Він має змінюватися щодня… Якщо буде 8,6 грн./дол., ми поставимо 8,6 грн./дол.», – сказала пані Щербакова.

Вона підкреслила, що це правильний крок, давно очікуваний інвесторами і ринком, і позиція НБУ є консолідованою позицією регулятора і комерційних банків.

На 7 лютого НБУ встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 8,7080 грн./дол. Згідно з новим курсом, долар подорожчав на 71,5 копійки, або на 8,95%. Перегляд офіційного курсу провели вперше за останні півтора року.

Згідно з даними НБУ, найсуттєвішу переоцінку офіційного курсу провели в період з вересня по грудень 2008 року, коли регулятор знизив вартість гривні до долара в півтора разу – з 4,9 до 7,7 грн./дол. Після цього курс змінювався незначно, а з 9 липня 2012 року перебував на незмінному рівні 7,9930 грн./дол.