Бойкот грошима

     197  

Львівські підприємці відмовляються фінансувати режим Віктора Януковича

Бізнесмени на чолі з Комітетом підприємців Львівщини заявили, що припиняють сплачувати деякі податки, доки не буде сформовано «Уряд національної довіри». Акцію непокори з гаслом «За Майдан» вони провели біля будівлі Головного управління Міндоходів у Львівській області. 

Активісти переконують: вибіркова несплата податків допоможе підтримати економіку, але водночас припинити потік коштів на обслуговування режиму. 

— Ми не відмовляємося платити єдиний соціальний внесок у Пенсійний фонд, з якого нараховують соціальні виплати. Також сплачуватимемо всі податки в місцевий бюджет. Але призупиняємо сплату податку на додану вартість та податку на прибуток. Саме з цих грошей утримують «Беркут» та адміністрацію президента, — пояснив позицію активістів член Комітету підприємців Львівщини Роман Зафійовський та зазначив, що 40% держбюджету формують саме з податку на прибуток та на додану вартість.

Підтримати акцію КПЛ уже погодилися «Зар­ваницька ініціатива» та «Організація стоматологів Львова». До такого ж рішення підприємці закликають й інших колег. 

«Шановні бізнесмени, підприємці, громадяни — всі платники податків! Оголошуємо економічний бойкот владному режиму! Це з наших з вами кишень фінансують діяльність спецпідрозділів, купують спецзасоби та зброю для розігнання та розстрілів мирних мітингів та демонстрацій у всій Україні! Закликаємо призупинити сплату податків до державного бюджету до моменту формування «Уряду національної довіри», який витрачатиме сплачені нами податки на фінансування охорони здоров’я, освіти, науки, на будівництво доріг та інші потреби народу! Закликаємо всіх підприємців України підтримати нашу ініціативу та відтермінування сплати податків! Немає легітимної влади — немає податків!» — ідеться в заяві КПЛ. 

Реакція представництва Міндоходів була блискавичною. «Вважаємо, що заклики до несплати податків не є інструментом для вирішення політичних конфліктів. Прийнятний лише один метод — шлях діалогу й порозуміння», — зазначено в повідомленні відомства. Чиновники також нагадали, що за несплату податків передбачено відповідальність. Однак підприємці запевняють, що готові до додаткових витрат. За словами Романа Зафійовського, за перший місяць непокори їм доведеться заплатити штраф розміром 10-30% несплаченого податку.

Водночас несплата частини податків — це лише один з економічних важелів впливу на владу. Нагадаємо, у Львові вже два місяці триває економічний бойкот регіоналів. Ідеться про заклики до львів’ян не купувати певну продукцію, не ходити в торгові центри, ресторани, готелі та банки, власники яких мають стосунок до провладної партії. У списках є і такі відомі марки, як «Родинна ковбаска», «Конті», «Епіцентр», АВК тощо. За словами організаторів бойкоту, саме економічний тиск та висловлення своєї позиції грошима — нормальна європейська практика. 

— 25% європейців коли-небудь брали участь в економічному бойкоті, а 91% готові були б до таких дій. Це нормальна реакція громадян, якщо власник товару поводиться не так, як хотілося б суспільству. У Львові ми просто проводимо просвітницьку роботу й кажемо, який товар належить Партії регіонів, і ці гроші можуть витратити на тітушок тощо. Нині ти думаєш, що купуєш, а завтра думаєш, за кого голосуєш, — розповів журналістам координатор економічного бойкоту у Львові Олег Радик. 

Результатом уже стала заява «Епіцентру», в якій колектив мережі наголошує, що підтримує демократичне вирішення конфлікту в державі, і лише діалог та компроміс можуть стати містком до бажаної євроінтеграції. Має економічний бойкот і політичні наслідки. Очевидно, саме він вплинув і на те, що минулого тижня у Львівській обласній раді розпустилася фракція Партії регіонів. 

Фоторепортаж дивіться тут