В Україні хочуть запровадити ще один податок

     193  

Оператори зв’язку сплачуватимуть спеціальний збір у розмірі 3,5% свого доходу

Нацкомісія України з питань регулювання зв’язку та інформатизації схвалила проект закону про введення в країні нового податку для телефонізації села, – пише газета «Капитал».

Згідно з пропозицією, яка має пройти через Верховну Раду, в Україні створять фонд універсальних послуг, учасники якого – оператори зв’язку – до 2020 року платитимуть спеціальний збір у розмірі 3,5% свого доходу. Це становитиме приблизно 125 млн. доларів щорічно. 

Гроші підуть на забезпечення доступу до телефону в сільській і гірській місцевості, де він економічно невигідний. На сьогодні в Україні зберігається близько 300 тисяч заявок на домашні телефонні апарати, стверджують у НКРЗІ. 

Монополістом на ринку місцевого сільського зв’язку є «Укртелеком» мільярдера Ріната Ахметова, який і є претендентом на отримання багатомільйонних компенсацій. Цей законопроект надасть йому змогу розвитку в селі не тільки телефонного зв’язку, а й інших видів послуг – інтернету й телебачення, що, відповідно, збільшить клієнтську базу компанії. 

Нагадаємо, в грудні 2013 року група СКМ і група EPIC закрили операцію з придбання ВАТ «Укртелеком». 100% акцій компанії СКМ належать Рінату Ахметову.