Євромайдани відбулись одночасно у 18-ти містах Америки

     215  

Українська діаспора у США провела мітинги щонайменше у 18 містах, чим продемонстрували чи ненайбільшу згуртованість за всю історію діаспори в Америці

Закордонні українці прагнуть засвідчити свою підтримку мітингувальникам України, вшанувати пам’ять загиблих під час протистоянь, висловлюють протест проти запровадження диктатури, насильства, порушення прав та свобод людини. В діаспорі вимагають Відставка Януковича, введення довгоочікуваних санкцій, та відміни нещодавно прийнятих антинедемократичних законів.

Близько 300 українців Бостону взяли участь у ході містом. За словами активістів – це вже четверта акція на підтримку Майдану.

Щодня українці Клівленда (штат Огайо) збираються під церквою Св. Покрови, щоб дізнатися новини з України, обговорити план допомоги Майдану та помолитися. Всього за декілька зустрічей українці Клівленда зібрали близько 25 тисяч доларів, які надіслали до Києва.

Українці також провели чисельну акцію біля башти Спейс-Нідл, символу міста Сіеттл. Асоціація українців штату Вашингтон організувала 5-тий Євромайдан. Українцями Сіеттлу зібрано близько 4 тисяч доларів. За словами організаторів, це вже друга грошова допомога, надіслана у Київ.

У столиці США, Вашингтоні, українці зійшлися на одну із найчисельніших своїх акцій з початку протестів у Києві. Близько 200 чоловік, серед яких були не тільки українці, але й грузини, поляки, білоруси, мітингували під стінами Посольства України у США.

А 400 машин з українською символікою ледь не створили революційну тисняву на дорогах у центрі Філадельфії, де українці одразу з багатьох штатів влаштували Автомайдан та надіслали до Києва 6 тисяч доларів.

Більш, ніж півтисячі українців зібралися на Народне Віче в центрі Української околиці в Чикаго. Мітинг відбувся за участі гостей з ЄвроМайднану, зокрема народний депутат України та представник Об’єднаної опозиції Олег Медуниця дякував діаспорі за підтримку та солідарність з українським революційним духом. У день Віче українці Чикаго пожертвували більше 16 тисяч доларів для Майдану.

Одразу після чиказього Євромайдану конгресмен Майк Квіглі зробив заяву щодо подій в Україні.

vidia.org