А ви, Януковичу, залишіться…

     307  

Кілька днів тому з ініціативи колег з hro-madske.tv стартувала акція, метою якої є підготовка новорічного звернення українського народу до президента Віктора Януковича

«Газета»

Розумію­чи, що телевізійна версія цього звернення має обмежені часові рамки, «Газета» вирішила й собі викласти «побажання» чинному главі держави, скориставшись власними можливостями.

Отож, що б сказати Вік­торові Януковичу за кілька хвилин до старту 2014 року?

По-перше, Вікторе Федоровичу, може, досить ґвалтувати країну та її громадян, нав’язуючи своє і тільки своє бачення майбутнього мільйонам співвітчизників? За три роки ви, пане президенте, вже кілька разів брутально порушили Основний закон країни, спочатку підписавши зрадницькі «харківські угоди», а відтак поцупивши у своїх громадян європейську перспективу.

По-друге, пане Вікторе, може, ви й досі не усвідомили неспростовного факту нелегітимності свого президентства, але навіть ті, хто голосував за вас на президентських виборах, обирали главу держави з абсолютно іншими, ніж у вас, повноваженнями. Після виборчої кампанії ви хутенько, за допомогою кишенькового Конс­титуційного суду, всупереч усім писаним в Україні законам, украли додаткові преференції та важелі, маючи на меті запровадити в Україні диктаторський режим.

По-третє, пане президенте, невже ви гадаєте, що громадяни України охоче й без спротиву споглядатимуть на те, як зусиллями всієї державної машини ви поширюєте на весь терен, який віддали вам ваші виборці, «понятія» і звичаї середовища, з якого вийшли ви й ваша команда «проффесіоналів»? Якщо вам таке й спадало на гадку, то, повірте, це було найпомилковішим вашим судженням про Україну та її мешканців.

По-четверте, ВФЯ, ви глибоко помиляєтеся, думаючи, що за допомогою мордобою, залякувань, морального й фізичного терору зможете й надалі керувати 46-мільйонним народом, за яким — сотні років спротиву будь-якому зайді, бандитові й окупанту.

По-п’яте, пане президенте, якщо ви так боїтеся Майдану, але ніяк не реагує­те на справедливі вимоги людей у центрі столиці, то мусите затямити: Майдан буде в кожній українській оселі, Євромайдан вируватиме на сторінках газет, в ефірі непідвладних вам теле- й радіостанцій, в інтернеті, й журналісти не дадуть образити ні себе, ні своїх колег. З такою кількістю Майданів та з мільйонними маніфестаціями в Києві, мабуть, не дав би собі ради навіть найдосвідченіший диктатор…

Цей перелік не вичерпує всього, що ми хотіли б сказати вам, Вікторе Федоровичу, під завісу 2013-го. Але, гадаю, його достатньо для одного-єдиного побажання: залишайтеся в ньому, в старому році, з дуже символічною нумерологією. Будьте там зі своєю командою «проффесіоналів», зі «сім’єю» і вірним вам «Беркутом», з вашими кумами-генпрокурорами тощо. Залишайтеся, а ми пі-демо далі. Нам не по дорозі…