Лідери опозиції оголосили підготовку до загальнонаціонального страйку

     281  

Опозиція ухвалила рішення про проведення загальноукраїнського національного страйку

Про це під час прес-конференції лідерів опозиції після їхньої зустрічі з послами ЄС та Північної Америки повідомив лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

«Нами прийнято спільне рішення трьома опозиційними партіями про формування штабу національного спротиву. І ми розпочали підготовку до загальноукраїнського національного страйку», – цитує Арсенія Яценюка УНІАН.

Лідер «Свободи» Олег Тягнибок додав, що до роботи цього штабу долучатимуть  громадські організації, які виявлять бажання «брати участь у цьому спротиві».

«Цей штаб буде чітко брати на себе відповідальність за ті події, які будуть відбуватися в подальшому в державі», – сказав Тягнибок і додав, що штаб закликає завтра о 12 годині виходити на Майдан для оголошення безпосереднього плану дій, зокрема щодо імпічменту Президента та відставки уряду.

О. Тягнибок також заявив: «США уже відповідним чином відреагували на те, що відбулося вночі 30 листопада у Києві. Посол Польщі поінформував, що польський уряд уже викликав дипломатичного представника України в цій державі для дачі пояснень щодо ситуації в Україні. Аналогічну заяву ми почули від послів Німеччини, Італії та Великої Британії. Останній також запевнив нас, що британський уряд готує дуже жорстку відповідь на події в Україні».

«Сьогодні було створено Штаб національного спротиву, в усіх регіонах протягом доби також має бути створено відповідні штаби, до яких увійдуть політичні партії, громадські організації, усе свідоме українство. Бо наша перемога можлива, коли ми будемо разом. Наша перемога – це наша спільна участь і дух українського народу!

Я дуже вас прошу: в жодному разі ми не маємо права ділитися нині на студентів і лікарів, громадських діячів і політиків або ще якось. Ми всі, українська громада – усі разом! І всі виконуватимуть свою важливу функцію: хтось опікуватиметься обороною мирних громадян, хтось відсікатиме провокаторів, хтось клеїтиме листівки, а хтось мітингуватиме. Ми мусимо об’єднати усе суспільство і домогтися, щоби наш спротив був переможним!

Наші дії: найближчим часом наш оргкомітет формуватиме відповідні структури та інформуватиме страйковий комітет. Такі ж комітети мають постати в будинках, у вищих навчальних закладах, на підприємствах. Ми маємо готувати ґрунт для загальнонаціонального страйку в Україні. Це буде наш тиск на владу, бо наша головна вимога – ця влада має піти у відставку. Але цілком очевидно, що вона так просто не піде. А раз так – то піде через тиск вулиці! Маємо бути як один кулак: жодної анархії – передусім чітка дисципліна. Мусимо усвідомлювати, що будь-які кроки вліво-вправо знищать революційний рух. Бо в Україні розпочалася революція!» – цитує Олега Тягнибока прес-служба ВО «Свобода».