На Сумщині — потужний спалах менінгіту серед дітей

     352  

Захворіло 40 дітей

«Перші хворі з менінгітом поступили ще на початку навчального року, — розповіла заступник головного лікаря з медичної частини комунального закладу «Сумська міська дитяча лікарня Святої Зінаїди» Вікторія Бугаєнко. — Всього на менінгіт захворіло 40 дітей. П’ятеро з однієї школи, яка у нашому місті є однією з найбільших. Решта діток із різних навчальних закладів, в тому числі й з дитячих садочків».

Як повідомляє Gazeta.ua, зараз на реабілітації в лікарні ще 8 дітей. Остання дитина поступила в лікарню 25 жовтня.

«Наймолодшій дитині, що захворіла на менінгіт — 1 рік, найстаршій- 17. На сьогодні 32 дитини вже виписані з лікарні, вони повністю одужали, ускладнень не було, — пояснила Бугаєнко. — Збудником хвороби, в більшості випадків, став стафілокок. Важких хворих також не було».

Лікарі попереджають: спалахи менінгіту відбуваються кожні 4-6 років. Збудниками можуть бути стафілококи та стептококи, які живуть з нами поряд та в нас повсякденно. Переважні місця їх накопичення – це карієсні зуби, мигдалики, ніс. Теперішнє захворювання, найімовірніше, зумовлено різкою зміною температури повітря, до якого діти не встигли адаптуватися.

«В людей, які хворіють на менінгіт, виникає сильний головний біль, блювота, підвищення температури тіла, яке може досягати 40 градусів і погано знижується, може спостерігатися вимушене положення в ліжку. З такими симптомами обов’язково треба звернутися до лікарні, — пояснює лікар. — Найвразливішими до хвороби є діти віком від 1 до 6 років та підлітки. У 95% випадків хвороба проходить без ускладнень. Стійкого імунітету до менінгіту немає».

Існують неспецифічні профілактичні заходи профілактики менінгітів: вживати кип’ячену воду, ретельне миття овочів, фруктів та ягід, повноцінне, якісне, добре оброблене харчування, більше прогулянок на свіжому повітрі, адекватний одяг для дитини, санація хронічних вогнищ інфекції.

Обов’язково пам’ятаємо про щеплення, які є специфічним захистом від менінгітів. Це щеплення від грипу, кіру, краснухи, паротиту, поліомієліту, хіб–інфекції, які тренують імунну систему та запобігають виникненню ускладнень, зокрема таких, як менінгіт.