Кількість сміття збільшиться втричі до 2100 року

     485  

Якщо зростання  обсягів виробництва відходів не знизиться, до 2100 року світ буде виробляти 11 мільйонів тонн сміття на день — утричі рази більше, ніж зараз

Про це повідомляє DT.UA.

Деніель Хурнвег з Інституту технологій університету Онтаріо в Ошаві (США) і його колеги розрахували, якими темпами буде зростати світове виробництво сміття, якщо все залишиться так, як зараз, а також яким може бути більш сприятливий сценарій і як його можна досягти.

Проблема переробки сміття стає дедалі гострішою зі зростанням населення Землі і частки людей, що живуть у містах. «У 1900 році у світі було 220 мільйонів міських жителів (13% від загального числа людей). Вони виробляли менше 300 тисяч тонн сміття на день. До 2000 року 2,9 мільярда людей, що живуть у містах (49% населення Землі), виробляли більше 3 мільйонів тонн твердих відходів на день. До 2025 року ця цифра буде удвічі більшою», — пишуть Хурнвег і його колеги.

Об’єм сміття, яке виробляють розвинені країни, після 2050 року почне зменшуватися завдяки розвитку технологій, які дозволять використовувати ресурси більш економно, припускають дослідники. І навіть зараз, наприклад, Японія виробляє на третину менше сміття на людину, ніж США, при приблизно тому ж обсязі валового внутрішнього продукту на душу населення завдяки більшій щільності населення, більш високим цінам на імпортні продукти і культурним традиціям.

Дослідники розрахували, що в цілому світове виробництво  сміття з 3,5 мільйона тонн на день у 2010 році зросте до понад 6 мільйонів у 2025 році. Розвинені країни пройдуть пік сміттєвиробництва близько 2050 року, а Азія і країни тихоокеанського регіону – близько 2075 року, після чого його зростання буде продовжуватися за рахунок міст південної Африки.