Світовий Конгрес Українців моніторитиме повторні вибори у проблемних округах

     340  

СКУ розгортає  Міжнародну місію зі спостереження  за виборами

Світовий Конгрес Українців (СКУ) закликає міжнародну спільноту взяти участь у моніторингу повторних парламентських виборів в Україні, які призначені на 15 грудня.

СКУ розгортає діяльність своєї міжнародної місії зі спостереження за повторними виборами та закликає свої складові організації у всьому світі заохочувати їхніх членів взяти участь у місії на добровільній основі.

СКУ підтримує зобов’язання України відносно стандартів ОБСЄ щодо чесних і справедливих виборів, які правдиво відображають волю електорату.

«Під час парламентських виборів в Україні у 2012 р. СКУ організував найбільшу із неурядових міжнародних місій, що діяла без жодного державного фінансування. Ця місія, яка налічувала понад 250 спостерігачів з 20 країн світу, здійснила оцінку як передвиборчої ситуації, так і процесу проведення виборів, — заявив Президент СКУ Євген Чолій, якого цитує прес-служба СКУ. — На основі спостережень довгострокової місії, що почала свою роботу в липні 2012 р., СКУ направив численну місію короткострокового спостереження до всіх областей та до багатьох дипломатичних місій у всьому світі».

5 вересня Верховна Рада України прийняла Закон «Про повторні вибори народних депутатів України в одномандатних виборчих округах №94, №132, №194, №197, №223» та встановила 15 грудня днем повторних виборів у цих округах, у яких Центральна виборча комісія не змогла встановити результати голосування на парламентських виборах 28 жовтня минулого року.

Повторні вибори відбудуться у таких п’яти виборчих округах: №94 – Київська область, м. Обухів; №132 – Миколаївська область, центр – м. Первомайськ; №194 – Черкаська область, центр – м. Черкаси, Придніпровський район; №197 – Черкаська область, центр – м. Канів;             №223 – м. Київ, Шевченківський район.