Садовий про санкції FIFA: “Запитань більше, ніж відповідей”

     349  

Міський голова Львова Андрій Садовий переконаний, що рішення ФІФА щодо дискваліфікації стадіону «Арена-Львів» є помилкою, яку треба виправити

«Сьогодні вранці я мав телефону розмову з президентом ФФУ  п.Коньковим перед його вильотом у штаб-квартиру ФІФА, де я наголосив  про надзвичайну важливість для  громади Львова виправлення  тої помилки, яка , на наше глибоке  переконання, була допущена. Я запропонував весь спектр допомоги, яку може надати місто. Це юристи, це ті чи інші консультації.  Він мене запевнив, що тема є надзвичайно актуальна для всієї України і він має усю допомогу, усю підтримку, і максимально активно ФФУ буде займати позицію, щоб це рішення було переглянуте.
Друге: рішення ФІФА базується на висновках ФАРЕ. Про цю організацію не так багато є відомо, але десь з’являється інформація про інструкції ФАРЕ і там ніби наш червоно-чорний прапор визначається як дискримінаційний. На моє глибоке переконання, це треба виправити. Так само зображення Бандери, Шухевича. Бо під цим прапором українці воювали з нацизмом. Тому це справа честі усіх українців», — заявив Андрій Садовий.

«З’являються певні фотографії, де деякі жести можна розглядати як, можливо,  якісь нацистські привітання, з цим треба розібратися. На стадіоні є 200 камер. Я сьогодні розмовляв з лідером фан-середовища, він мене запевнив, що, переглянувши усе  відео, не можна ідентифікувати людей, які щось подібне роблять, як наших львів’ян. Якщо уважно подивитися на дисциплінарний кодекс ФІФА, то стаття 58 там чітко ідентифікує, коли є зумисна дія, а коли є провокація.
Сьогодні на дану хвилину запитань більше, ніж відповідей. Тому важливо, щоб якісно було подано апеляцію, це по-перше.  Друге питання –  чітко працювати з ФАРЕ і зрозуміти, що мається на увазі, коли говоримо про дискримінаційні символи в Україні, якщо є певні неточності, їх треба виправляти. Це справа честі українців. І  найголовніше – якщо хтось якусь провокацію вчинив на стадіоні, то ці люди мають бути покарані. Бо сьогодні ніхто не покараний. І ми повинні в подальшому дуже відповідально ставитись до подібних речей, бо, на моє переконання і всіх присутніх, на стадіоні була прекрасна дружня атмосфера, були наші національні прапори, був піднесений настрій і жодних проявів дискримінації там не було. Чи були провокації  — це треба дослідити», — зазначив Садовий.

Як уточнив мер Львова, сьогодні ФФУ має подати початковий текст  апеляції.

«Впродовж 7 днів має бути доповнена інформація. Такі є вимоги. Якщо буде потрібна якась допомога, ми домовились з паном Коньковим, що я на зв’язку.
Якби ми з вами самі бачили дискредитаційні символи, ми б тоді несли покарання. Вся свідома  громадськість – 34 тис. вболівальників, які були на стадіоні, мільйони глядачів, які дивилися матч по телебаченню – ніхто ніяких символів не бачив. Можливо була провокація, про яку ми не знаємо. Треба це дослідити. Питання міліції: якщо є 200 відеокамер, треба ці записи переглянути. Чітко вказано: якщо є спроба провокації, то рішення переглядається. Тому треба чітко усе дослідити, треба прочитати кінцевий текст, зрозуміти всі вимоги ФАРЕ, що вони мають на увазі. Бо сьогодні є дуже багато запитань, на які нема відповідей.
Йдеться про честь держави. Дуже часто, коли хочуть нанести шкоду чи зробити боляче Україні, то це роблять Львову. Львів – як голий нерв. Треба чітко розібратись. Є 200 камер на стадіоні, має бути промоніторена кожна секунда, хвилина. Це велика робота, яка має бути зроблена і громадськістю, і журналістами, професійними середовищами. Я переконаний, що ми це зможемо разом зробити.
Можна нести покарання, якщо воно справедливе. Якщо покарання  несправедливе, воно має бути скасоване. Аналізуючи всі факти на сьогодні, ми бачимо, що це покарання є несправедливим. Має бути правда. Це діло честі для України», — додав Садовий.

Нагадаємо, сьогодні вранці мер Львова звернувся з відкритим  листом до Федерації футболу України  з проханням вжити усіх заходів, аби скасувати рішення ФІФА.