Офіційні веб-сайти  адаптують для людей із вадами зору та слуху

     396  

Уряд затвердив нові технічні вимоги модернізації офіційних інтернет–порталів

«Відтепер міністерствам, іншим центральним  органам виконавчої влади, Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям необхідно забезпечити доступність інформації, що міститься на офіційних веб-сайтах, для користувачів з вадами зору та слуху», – йдеться у повідомленні прес-служби Держкомтелерадіо.

Зокрема, інформація повинна бути максимально доступною  для адаптивних програм екранного  доступу, що забезпечують звукове або  брайлівське виведення даних. Аудіо- та відеоматеріали мають супроводжуватися текстом, еквівалентним інформації на аудіо- та відеозаписі. Інформація, розміщена в рухомій стрічці, графічні та мультимедійні матеріали мають дублюватися за допомогою звичайного тексту.

Розмір  шрифту тексту, за винятком титрів, має  змінюватись у межах до 200% без  використання допоміжних технологій та без втрати інформаційного наповнення або функціональності веб-сайту. Візуальне  представлення тексту повинно мати коефіцієнт контрастності не менше 5:1.

При наявності  значної кількості елементів, доступ до яких може бути ускладнений користувачам з вадами зору та слуху, рекомендується створити альтернативну версію веб-сайту  з простішою структурою, яка  дублюватиме інформацію на основному  веб-сайті та відповідатиме встановленим вимогам.

На сьогодні модернізації потребують офіційні веб-сайти 606 органів виконавчої влади.